Kategori | Moda

2013 Yaz modası tüm detaylarıyla

Yaz geliyor. Zaten her zaman güzel görünmek isteyen bayanlar yazın kendilerine daha çok dikkat ederler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya modacıları çeşitli şık ve renkli giysilerini sunmaya başlamışlar. 2013 yılının yaz modası ile ilgili konuşurken ilk önce sezonun moda olan renklerine değinmek gerekir.

2013 Yaz modasının renkleri

2013 yaz modasi

Bu yılın başlıca renkleri kırmızı, nane yeşili, zümrüt yeşili, limon sarısı, mavi ve menekşe renklerdir. Bu renkler tam yaz için tasarlanmış giyim renkleridir.

Yılın favori rengi ise zümrüt yeşili olacak. Bu renk esasen ayakkabılarda kendini gösterecektir. Yazın en çok dikkati onlar çekecek. Pudra tonları, morun çeşitli tonları, gri ve pastel yeşil daha çok kullanılacak. Bu yıl nane yeşili ve mavi rengin tonları farklanan renklerden olacak. Mavi ve mavinin tonları, neon renkler, sarı ve sarının tonları sezona damgasını vuracak .

Geçen yıl yaz modasında turuncu renk patlaması ortaya çıkmıştı, sanki bu renk her tarafa yayılmıştı. Bu yıl ise turuncu yerine zümrüt yeşili ve nane yeşili renklerini göreceğiz.

2013 Yaz Kıyafet Modası

kiyafet modasi

Bu yıl giysilerde dikey, yatay renkli çizgiler yine podyumlardaki yere aldı. Bildiğimiz gibi çizgiler aslında zamansız, her zaman moda olan desenlerdendir. Gardırobunuzda geçen sezondan kalma çizgili çamaşırlarınız varsa, onları yeniden kullanabilirsiniz.

Çizgili giysileri profesyonelce kullanarak, her zaman zarif , rahat ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, çizgili giysiler seçerken bazı gerçeklere da önem verilmesi gerekir. Enine çizgiler insanı olduğundan biraz daha kilolu gösterecektir. Dikey çizgili giysilerle ise olduğunuzdan daha uzun ve zayıf görünebilirsiniz. Birçok vücut tipi için ideal olan çapraz çizgiler size hem spor, hem eğlenceli, hem de duygusal görünüm verecek.

Dünya modacılarının çalışmalarına bakıldığında karşımıza iri desenler da çıkıyor. Sürekli ilgi odağı olmak isteyen hanımlar iri desenli giysileri tercih vermelidirler.

Bu yıl daha çok kabarık eteklerin, bol hacimli kıyafetlerin moda olduğu ortadadır. Son olarak belirtelim, bu yılın modası ne olursa olsun, herkes kendine yakışanı giymelidir. Tabii ki, ne kadar moda olsa bile, kilolu hanımların bol, geniş giysiler giymeleri onları daha da kilolu gösterecek veya esmer hanımların zümrüt yeşilin önem vermesi onların rengini biraz da koyulaştıracak. Moda genel olarak tasarlanır. Herkes kendine yakışanı giymelidir.

2013 Retro Giysileri

retro 2013

Bu yıl koleksiyonlarda seksi gece elbiseleri de yer aldı. Dekolteler hanımları daha çekici gösterecek. Bu yıl koleksiyonlarda 40-50, 60-70 yılların retro rüzgarları da hissedilecek. Eğer retro giysiler seviyorsanız, bu sizin için daha iyi olacaktır. Bu yıl gardırobunuzda parlayan, ışıldayan giysilere de yer açmanız önerilir. Davetlere parlak giysiler giymeniz sizi diğerlerinden farklı kılacak.

2013 Deri Modası

deri modasi

Deri giysiler de moda olacak. Deri giysiler her yıl moda olan giysiler arasındadır. 1960’ların büyük deri modası 2013 yılında da kendini tekrarlayacak. Bu yıl tüm markalarda deri giysiler yer aldı. Hayvan derisi desenleri ile hazırlanmış elbiseler, yıllar boyunca moda dünyasının vazgeçilmezlerinden oldu. Bu gelenek bu yılda da değişmeyecek. Ama bu yıl yılan derisi desenleri moda. Yılan derisi desenli giysiler hanımları daha güçlü ve emin gösterecek.

Doğu Tarzı Modası

dogu tarzi

Bu yıl dünya stilistlerinin koleksiyonlarında Doğu tarzı da hissedilmektedir. Japon kumaşları, kimono desenleri, efsanevi ve gizemli görünen giysiler daha çok dikkat merkezinde olacak. Tül, güpür kumaşlar sadece gelinlikler ve gece kıyafetlerinde değil, günlük giysilerde de kendini gösterecektir.

2013 Çanta ve Ayakkabı Modası

gladyator

Bu yılın çanta ve ayakkabı modasında ise şeffaf materyallere öncelik verilecektir. Çantalar diğer yıllara kıyasla daha küçük boyutlu olacak.

Modacılar bu yayın ayakkabı biçimlerinin “Gladyatör” sandaletler olacağını bildiriyorlar. 2008 yılının yaz koleksiyonunda ilk kez moda dünyasına adım atan “gladyatör” sandaletler bu yaz da moda. Eskiden bir çok eleştirmenler bunun sokak modasında yer almayacağını bildirse de, 2009 yılında bu biçimli ayakkabılar moda oldu. Bu ayakkabılar mini şortlar ve eteklerle kullanılmalıdır. Bazı bayanlar modada yanlışlıklara yer verip bu ayakkabıları uzun giysilerle giyerler. Hanımların dikkatine ulaştıralım, Gladyatör sandaletler ancak kısa giysiler içindir. Yüksek topuklu bu tarz ayakkabılar ayakları düz ve cazibeli gösteriyor. Böyle ayakkabı her bir hanımın gardırobunda mutlaka olmalı.

Bu yıl saçlarda kül rengi ve tonları, siyah ve sarının tonları daha çok moda. Saç şekilleri arasında ise dalgalı, kıvırcık kısa saçlar moda olacak.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler