Kategori | Teknoloji

2017 yılına kadar gezegenin nüfusunun % 50’si internet kullanacak

“Visual Networking Index” (VNI) şirketinin raporuna göre, dört yıl sonra dünya nüfusunun % 48’i interneti aktif olarak kullanacak. Sonuçta 2012 yılına kıyasla küresel IP trafiğin hacmi üç kez artacak. Geçen yıl gezegenin nüfusunun % 32 si ve 2.3 milyar insan internet kullandı.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Beklentilere göre, 2012 den 2017 yılına kadar küresel trafiğin hacmi 523 petabayttan 1,4 zettabayta kadar ve internete erişim imkanına sahip tesislerin toplam sayısı ise 12’den 19 milyarda kadar artacak. Bu durumda söz konusu dönemde geniş bant kanalların ağa dahil olmalarının ortalama hızı 11,3 ‘den 39 Mbit / s kadar artacaktır. Video akım yayını trafiğin artmasının temel nedeni olarak gösteriliyor.

“Cisco” şirketinin tahminini göre, dört yıl sonra söz konusu online hizmetlerin kullanıcılarının sayısı 2 milyar olacak ve onlar genelde aylık 3 trilyon dakikalık video izleyecekler.

“Cisco” nun değerlendirmesine göre, 2017 yılına kadar IP trafiğin % 49’ni kişisel bilgisayar (internete erişim imkanına akıllı cihazlar, tabletler, “akıllı” TV ve diğer elektronik) sınıfına dahil olmayan cihazlar oluşturacaklar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler