Kategori | Müzik

23 Haziran 2013 The National İstanbul Konseri

23 Haziran 2013 saat 16:00’da Parkorman, İstanbul’da The National konseri gerçekleşecek. Indie Park festivali kapsamında yapılacak olan konser indie folk grubu Noah & The Whale ile başlayıp Emiliana Torrini ile devam edecek. Konserde kapanışı Indie müziğin ünlü temsilcilerinden The National yapacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


The National hakkında

1999 yılında 5 kişi tarafından kuruldu: Matt Berninger (vokal), Aaron ( gitar, bas, piyano) ve Bryce Dessner ( gitar) kardeşleri, Scott (bas ve gitar) ve Bryan Devendorf (davul) kardeşler.

Grup 2005 yılında Alligator isimli albümünü yayınladı ve bu albümde yer alan ünlü Mr. November şarkısı ABD başkanı Obama’nın seçim kampanyası şarkısı olarak kullanıldı.

2007 yılında Boxer isimli başarılı albümlerini çıkaran The National iyi satış rakamına ulaştı. Albümde yer alan “Fake Empire”, “Mistaken For Strangers” ve “Start A War” gibi şarkılar dinleyicileri tarafından beğenildi. Bu albümle grup rock camiasının ünlü isimleri arasında yerini aldı.

Indie müzik hakkında (Vikipedi, özgür ansiklopedi)

Bağımsız rock ya da Indie rock, kendi deneysel müziklerini yapıp, herhangi bir plak şirketinin himayesine girmeden kendi yöntemleriyle müziğini dağıtan rock müzik gruplarının tarzına verilen isimdir. Indie kelimesi independent kelimesinin kısaltılmış halidir. Independent kelimesi ise özgür ya da bağımsız anlamına gelmektedir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler