Kategori | Kadın

Açlık nöbetlerini uygun şekilde karşılamak

Sağlıklı öğün arası yiyecekler nelerdir?
İdeal olarak öğün aralarında yenebilecek gıdalar şeker içermemeli ya da çok az miktarda içermeli, çok az miktarda tuz içermeli ya da hiç içermemeli, çok az miktarda beyaz un içermeli yada içermemeli ve hiç bir şekilde doymuş yağ içermemelidir. Gıda etiketlerindeki bileşen listelerini daima kontrol edin; tanımadığınız çok sayıda bileşen varsa, bunların kimyasal katkı maddeleri ve koruyucular olma olasılığı yüksektir, bu tür gıdalardan kaçının ve bunların yerine doğal bileşenler içeren ürünleri tercih edin.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


aclik nobeti

Hangi öğün arası gıdalardan kaçınmalısınız?
Hemen hemen çoğundan! Bununla birlikte, aşırı şeker , un,yağ, tuz ve gereksiz katkı maddeleri tüketme kaygısını hiç duymadan, zevkle içebileceğiniz, besleyici Kontrol 1 ürününü alabilirsiniz.
Vücudunuza gerçekten gereksinim duyduklarını verin
Açlık hissi genellikle vucudun eksilen besinlerinin takviye edilmesi gerektiğini ifade etme yoludur. Maalesef aldığımız sinyaller şu kadar açık bir şekilde kodlanmazlar; “daha fazla kalsiyum gerekiyor” “daha fazla C vitamini gerekiyor”, ..bu kadarı işleri çok kolaylaştırırdı! Açlık hissini sürekli niteliksiz gıdalarla karşıladığımızda zaman içinde sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Aldığımız şeker, yağ, tuz ve kimyasalların miktarını denetlemeli ve bunları minimum düzeye indirmeliyiz. Yararsız gıdaları ve sağlıksız öğün arası yiyecekleri hafif, besin bakımından zengin öğün arası gıdalar ile değiştirmek sağlık sorunları riskini azaltmaya yardımcı olur.
Tıka basa yemek yerine açlığınızı geçiştirin.
Yaşamınızın her gününün ve akşamının her dakikasında mümkün olduğunca büyük ölçüde yararlanma, erken yatma ve erken kalkma, her saat stresle baş etme çabası içinde günlük mönünüzü organize etmeye çok az zamanınız kalır. Küçük miktarlarda, düzenli olarak, güne yayılmış bir düzen içinde yemenin kilo kontrolü ve açlık hissi ile mücadele açısından en mükemmel yöntem olduğu kanıtlanmıştır.
Atıştırma alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyin
Her haftanın sonunda ve haftalık alışverişiniz öncesinde izleyen haftaya ilişkin öğün arası gıdaları planlayın  ve tüm haftayı geçirmeye yatecek kadar satın alın. Gün boyunca her atıştırma nöbetini karşılayabilecek yeterli çeşitlikte gıdalarınız olduğundan emin olun. Örneğin, kahvaltı için öğün yerine bir shake, ilerleyen sabah saatleri için bir parça meyve, öğle yameği için fındık ve kuru üzüm ile birlikte biyo-yoğurt, öğle sonrası için bir parça daha meyve alabilirsiniz. Bu seçim iyi yaşam düzeyinizi arttıran ve koruyan mükemmel bir besin dengesi sağlayacaktır.Aklınızdan çikolatalar, pastalar, cipsler ve tatlılar geçtiği zayıf anlarınızda atıştıracak bir şeyler satın alma eğiliminize karşı hazırlıklı olacaksınız.
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler