Kategori | Dizi Haberleri, TV

Altındağlı dizisi hangi dizinin uyarlamasıdır

Show Tv ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanmaya başlayan dizinin oyuncu kadrosu ve konusu hakkında daha önceki yazılarımızda bilgi vermiştik. Altındağlı’nın hangi diziden uyarlandığı izleyiciler tarafından merak edilmektedir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Altındağlı dizisi Amerikan “The Sopranos” adlı dizinin yerli versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

The Sopranos Dizisi

The Sopranos Dizisi

The Sopranos Dizisi Hakkında Bilgiler

The Sopranos Dizisi Amerikan televizyonlarında yayınlanmış olan bir mafya dizisidir. 2007 yılına kadar 8 yıl süreyle Amerikan HBO televizyonunda yayınlanmıştır. Dizinin baş karakteri mafya patronu Tony Soprano’dur. Bu mafya patronu bir tarafta suç ve şiddet içindeyken diğer yandan aile, sevgi ve dostluk kavramları arasında gidip geliyor ve sonunda psikiyatrisi Dr. Jennifer Melfi’ye gider. Doktor ile mafya patronu arasında yaşanan diyaloglar dizinin en akılda kalıcı sahneleri arasındadır.

The Sopranos - Altındağlı dizisi karşılaştırması

Tony Soprano – Başkan Ekrem Altındağlı

21 Emmy Ödülü ve 5 Altın Küre de dahil olmak üzere The Sopranos Dizisi çok sayıda ödül kazanmış ve dizi yazarları tarafından en iyi televizyon dizisi olarak görülmüştür.

Altındağlı sopranos

Dr. Jennifer Melfi – psikiyatrist Jale Karamanlı

Tony Soprano rolünü James Gandolfini başarılı bir şekilde canlandırmış, psikiyatrisi rolünde ise Lorraine Bracco yer almıştır.

Altındağlı dizisi

Altındağlı dizisi

The Sopranos’un yerli versiyonu olan Altındağlı dizisinde Başkan lakaplı mafya patronunu Şafak Sezer, psikiyatrisini Hande Ataizi canlandırıyor. Dizinin kadrosunda tanınmış ve sevilen oyuncular yer alıyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler