Kategori | Diziler, TV

Aşk dizisi oyuncuları kimler?

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Aşk Çarşamba akşamları yayınlanmaya başlıyor. Yapımını Gold filmin, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği AŞk dizisinin yönetmen koltuğunda ömür Atay oturmaktadır. Senaryosunu Evren Şit ve Serdar Soydan kaleme almaktadır. Dizinin youncu kadrosunda ise Nebahat Çehre, Hazal Kaya, Aslı Tandoğan, Nebahat Çehre, Hakan Kurtaş, Kaan Urgancıoğlu, Erkan Can, Tugay Mercan, Elit İşcan, Sevtap Özaltun, Servet Pandur, Nihal Koldaş , Güneş Emir, Osman Akça, Gökay Müftüoğlu gibisevilen isimler yer almaktadır. Gelin şimdi de karakterleri ve oyuncuları yakından tanıyalım.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Aşk dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri

 

 • Hazal Kaya (Azra)

aşk dizisi azra gerçek adı

Azra fakir bir ailenin kızı. Babası küçük yaştayken hapse düşer, annesi ve kardeşi ile birlikte hayatını sürdürmeye çalışırken bir taraftan da neden bu tür bir yaşamda yaşadığını düşünerek isyan eder.

Hazal Kaya 1990 Gaziantep doğumludur. Leyla Hazal Kaya İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi okumuştur. Oyunculuk kariyerine Acemi cadı dizisinde konuk oyuncu olarak başladı. Devamında Genco’da başrol karakteri olan Özge’yi oynadı. Seyirci tarafından Aşk-ı Memnu dizisinde oynadığı Nihal karakteri ile tanındı. Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha rolü ile ünlendi.

 • Aslı Tandoğan (Şebnem)

aşk dizisi şebnem gerçek ismi

Şebnem zengin ailenin kızıdır. İyi bir eğitim almış, ancak aşktan yana şanslı olmamış. Kerem’le karşılaştığında hemen ona aşık olmuş.

Aslı Tandoğan 1979 yılında doğdu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarını bitirdi. Oyunculuk kariyerine Gülüm dizisinde Gül karakteri ile başladı. Dudaktan Kalbe dizisinde oynadığı Kınalı Yapıncak Lamia karakteri ile tanınmaya başladı. Behzat Ç. (Ilgın), Zehirli Sarmaşık (Yakut), Leyla ile Mecnun (Elanor) rollerinde oynadı.

 • Nebahat Çehre (Neslihan)

aşk neslihan

Neslihan burada Şebnem ve Can’ın annesidir. Güçlü bir kadın. Ailesinin istemediği birisiyle evlendikten sonra ailesi tarafından dışlanmış.

Nebahat Çehre 1944 Samsun doğumludur. 15 yaşındayken Türkiye güzeli seçildi. Modellik yaptı. oyunculuk kariyerine 1961 yılında Yaban gülüm filmi ile başladı. Büklüm Büklüm adını taşıyan şarkısı da bulunmaktadır. Çok sayıda projede başarılı şekilde rol almıştır. Son dönemlerde Aşk-ı Memnu (Firdevs), Muhteşem Yüzyıl (Ayşe Hafsa Sultan) karakterlerini canlandırmıştır.

 • Hakan Kurtaş (Kerem)

aşk dizisi kerem gerçek adı

Kerem fakir bir ailenin oğlu. Babası borçları yüzünden intihar etmiş ve ona yüklü bir borç miras bırakmış.

Hakan Kurtaş 1988 izmir doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamıştır. Daha sonra Ezel dizisinde Can Uçar rolünde oynamıştır. Seyirci tarafından en iyi Bir Çocuk Sevdim dizisinde Sinan Harmangil karakteri ile tanınmıştır.

 • Kaan Urgancıoğlu (Can)

aşk dizisi can gerçek adı

Zengin ailenin oğlu. Babasının ölümünden sonra şımartılmış.

Kaan Urgancıoğlu 1981’de İzmir’de doğmuştur. Karaoğlan dizisinde oynadığı Karaoğlan karakteri ile izleyici tarafından bilinmeye başladı. Çok sayıda dizide oynamıştır. Son dönemlerde oynadığı diziler: Düriye’nin Güğümleri (Umut), Bir Ömür Yetmez (Eren), Leyla ile Mecnun (Berkcan), Düşman Kardeşler (Mehmet)

Aşk dizisi diğer karakterler ve oyuncular

 • Erkan Can (Rıza)
 • Tugay Mercan (Orhan)
 • Elit İşcan (Semra)
 • Sevtap Özaltun (Ece)
 • Servet Pandur (Müzeyyen)
 • Nihal Koldaş (Sırma)
 • Güneş Emir (Melis)
 • Osman Akça (Hasan)
 • Gökay Müftüoğlu (Fırat)

Aşk dizisi Çarşamba akşamları Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Aşk dizisi oyuncuları kimler?” yorumları: 1 Yorum

 1. mustafa dedi ki:

  çok güzeller

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler