Kategori | Astroloji

Aslan Burcu

Bayan ASLAN

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Tek Güneş

Güneş burcu yalnızca Aslan burcu insanını etkiler. Bu yüzden de Aslan burcu insanı her yerde fark edilen biridir. Aslan burcu bayanı ise her yerde güneş gibi parıldayan enerjisiyle görülmeye değerdir. Güneşin bu etkisiyle Aslan burcu kadını yönetilmek değil yönetmek ister. Bu her yerde, her alanda hep böyledir. Evet, Aslan burcu kadını iş hayatında, ev hayatında, ailesinde yani içinde bulunduğu her ortamda sözü geçen biri olmak ister. Ona danışılması, söz hakkı verilmesi ya da onun istediğinin olması çok önemlidir. Eğer böyle değilse asabi, sinirli biri olup çıkıverir. aslan burcu

Güneş Kadın

Tıpkı Aslan burcunun erkeğinde olduğu gibi mağrur ve alımlı havası, bir kraliçeymiş gibi başını sağa sola çevirişi, zarif yürüyüşü özellikle çok güzel saçlarıyla dikkati çeker. Burada da Aslan kadınının iki tipi söz konusudur. Düzenli hatları, klasik güzelliği, ince ve uzun bacakları, nihayet karşı konulmaz çekiciliğiyle Apollon’u andıran tiptir ilki. Diğeri daha tıknaz, daha adaleli, sportif kişiliğiyle Herkül’ü andıran tiptir. Aslan kadını gösterişli, ihtiras dolu ve tırnaklarının ucuna kadar sanatkar yara­tılış­lıdır. Aşırı derecede idealist biridir. Ça­bucak öfkelenir, gücenir ve heyecanlanır. Sev­diklerine biraz karşı çıkılsın, hemen pençelerini gösterir, dostlarını ve fikirlerini savunurken saldırgan bile olabilir. Önemli olan onun fikirleridir. Başkalarının fikirleri eğer ona ters gelirse yanlıştır ve kimse bunu düzeltemez. Aslan burcu kadınları fikir çatışmalarına girmekten hoşlanmazlar çünkü sabit fikirli olduklarından her zaman böyle konuşmalardan sinirli ayrılırlar. Fikirlerinin başkaları tarafından kabul edil­mesi onlar için çok önemlidir. Siz ne kadar yanlış bir şeye inandığını söylerseniz söyleyin o yine de kendi fikirlerinin doğruluğunda diretecektir. Sabit fikirliliği onu itici biri haline sokabilir. Çünkü böyle zamanda sinirli, kırıcı olabilir. Karşısındaki erkek bile olsa onlarla boy ölçüşmekten asla korkmaz. Hırslı ve cesurdur. Dürüst ve asil yara­tılışlı olduğu için kendisine güven du­yulur. Gerçekten de güvenilir insan­lardır. Ama bir yere kadar. Çünkü onlar yapmak istedikleri uğruna sizi alda­tabilirler. Bazen Aslan kadınında, belirgin bir yapmacılık, çevreyi kızdırabilen gösterişli bir konuşma tarzı ya da bir çeşit yalan söyleme alışkanlığı görülebilir. Sabırsızdır, kolayca öfkeleniverir. Bu burçta doğan­la­rın hepsi gibi, alışagelmiş şeyleri kesinlikle red­deder. İster kendi çabasıyla, ister sevdiği erkek aracılığıyla, “hayat tarzını yüceltebilmek” için akıllı bir cesaretle her şeyi deneyecektir.

Hayat Arkadaşı

Eviyle, eşiyle ve çocuk­larıyla severek ilgilenecek ve elinden geleni yapacak­tır. Her türlü fedakarlığa katlanacaktır. Ancak yi­ne de kontrolü elinde tutmak isteyen bu kadın, eşi­nin işine de karışmayı ihmal etmeye­cektir. Kendisine da­nışılmadan bir iş yapılması onu çok kızdıracaktır. Çok iyi bir eş olduğu kadar iyi bir dost ve arkadaştır da aynı zamanda. Eşine her zaman sadık kalır ve ondan da bunu bekler. Aldatıldığını anladığında büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Ancak hatayı hiçbir zaman kendisinde aramaz. Çünkü o mükemmeldir ve elinden geleni yapmıştır. Tüm kabahati karşısındaki insana yıkar ve onu öylece bırakır gider. Giderken de öyle susarak gitmez. Ağzına geleni söyler ve karşısındaki insanın kırıldığını bilse bile buna aldırış etmez. Affetse bile her fırsatta bu hatasını eşinin yüzüne vuracaktır.

Taklitçi

Taklit yetenekleri çok fazla gelişmiş olduğundan iyi birer yalancıdırlar. Aslında onlar da her insan gibi yalan söylemeyi sevmezler ve kendilerine yalan söylenil­me­sine dayanamazlar. Ancak yeri geldiğinde de ufak yalanlar söylemenin hiçbir sakıncası yoktur. İşte böyle zamanlarda öylesine inandırıcı olurlar ki, yalan söylediğini bile bile ona inanıverirsiniz. Başkaları tarafından övülmeyi çok seven Aslan ba­yanı, bu yönünü fark eden yakınları tarafından kul­la­nılabilir. Ona bir şey yaptırmak istediğiniz de önce ona biraz güzel laf edin, onu övün ve daha sonra da ona isteklerinizi sıralayın. Eğer onu inandırabilirseniz istediklerini büyük bir hevesle yapacaktır. Müthiş bir enerjileri vardır. Güneşin onlara verdiği bu enerji ile hayatlarının tümünde hareketli ve enerjiktirler. İşleri çabuk bitirir, hızlı hareket ederler. Çevresindeki insanlarında böyle hareketli olmasını isterler. Yavaş hareken eden yavaş insanlarla geçinmeleri çok zordur. Aslan burcu bayanının istekleri hiç bitmez. Çünkü o elde ettiğinin her zaman daha iyisine sahip ol­mak için çalışır. En son çıkan, son modalar mutlaka onda da olmalıdır. Yakın arkadaşındaki kazaktan bir tane daha onda yoksa eğer oturup ağlayabilir bile.

Gururlu Bayan

Merttir ve açık sözlüdür. Hatta biraz fazlaca gururludur da. Kendisini herkesten üstün görebilir. Konuşmayı çok sever. Her şeyi bildiğini düşünür ve birisinin ihtiyacı olduğunda yanında ona destek olmak adına öğütler verir durur. Günlük hayatında da konuşmayı çok seven bu kadın dedikoduyu pek sevmese bile, etrafın­dakileri eleştirmekten geri kalmaz. Arkadaşlarına bağlıdır. Ancak öyle her­kes onunla kolay kolay arkadaş olamaz. Çünkü onun yakın dostu olmak için onun gibi düşünmek, onun gibi giyinmek, onun gibi davranmak gerekir. Gerektiğinde yanında olmalısınız ve ihtiyacınız olduğunda yalnızca ona haber vermelisiniz. O yanınızda olacak her fedakarlıkta bulunacaktır sizin için. Yalnız ondan önce başka bir arkadaşınıza haber verirseniz o zaman kırılacak, onu önemsemediğinizi düşünecektir. İdealisttir. Hedef olarak kendisine ne seçmişse onu elde etmek için elinden geleni yapacaktır. Çoğunlukla istedikleri şey, yüksek mevkilerde olmak, zengin olmak, toplum  tarafından beğenilmektir. Ancak bu her zaman böyle değildir. Bazı Aslan kadınları ailesi tarafından gurur duyulan biri olmak isteyebilir ya da eşi ve çocukları tarafından beğenilmekte ona yetebilir.

Gelenekler…

Gelenek ve göreneklere önem verir. Ama bu onlara bağlı yaşayacağı anlamına gelmez. Oldukça geniş görüşlü olan bu bayanlar, gelenekleri yerlerine getirmeye çalışsalar bile, yeni çağa ve teknolojiye de ayak uydurmaktan geri kalmayacaktır. Kültürlüdür Aslan bayanı ve kültürünün artması içinden elinden geleni yapar. Bunu kitap okuyarak yapmaz. Kendisi gibi kültürlü olduğuna inandığı insanlarla birlikte olarak kültürünün arttığına inanır. Aslan kadını kolay sevmez, kolay evlenmez. Ancak sevdiği insana bağlı kalır ve gerçekten onu her açıdan tatmin edecek bir insanla evlenmekten çekinmez. Böyle bir yuva sahibi olduğu sürece tamamen değişecek ve fedakar, eşine destek olan biri olup çıkıverecektir.Çocuklarına karşı da bağlı olacaktır. Onların her şeyiyle ilgilenecek ve iyi bir anne olmak için çaba sarf edecektir. Bazen bazı eksik tarafları da olsa bunları kabullenmeyecektir. Çünkü o mükemmel bir anne olduğunu düşüne­cektir. Çocuklarından beklediği ise, ileride bu yaptıklarının karşılığı olarak ona saygılı davranmalarından başka bir şey değildir. Eğer ilgisiz çocuklara sahip olursa bu onu yıkar ve üzülmesine neden olur. Bir de sadece kendi çocuklarına karşı böylesine iyi ve fedakardır. Normalde çocukları pek sevdiği söylenemez. Ama söz konusu kendi çocuklarıysa tüm dünyayı durdurabilir. Hatta kötü giden evliliğini sadece çocukları için devam ettirebilir. Eğer boşanma söz konusuysa, çocuklarını asla eşine vermez. Onlarla her zaman kendi ilgilenmek ister.  

Bay ASLAN

Erkek Güneş

Hareketleri ve davranışlarıyla, kısacası, “kendine özgü hava”sıyla kolayca fark edilir. Aristokratik görünüşünü hiçbir zaman kaybetmez. Tek kelimeyle klası olan bir insandır. Yürüyüşü ve hareketleri esnek, yumuşak ve zarif olup bir kedinin canlılığını hatırlatır. Yere ayaklarının ucuyla basarak adımlarını uzun uzun atar. Kambur durarak, boyunu kısa göstermek şöyle dursun, başını hafifçe arkaya atarak dimdik yürür. Koltuğa oturduğu zaman öylesine rahattır ki sanki bir taht’a kurulmuş zannedersiniz. Kendine olan güvenini ortaya koyan ve  biraz da yapmacık olan bir tür rehavet de denilebilir buna. Çoğunlukla bu böyledir. Bu arada iki Aslan tipini de ayırt etmek yerinde olur: Birinci tip güzellik ve uyumu, ikinci tip ise esas olarak kuvveti temsil eder.

Hastalık

Güçlü bir yapıya sahip olan Aslan burcu erkeklerinde görülen en belirgin hastalık miyoptur. Bakışları, bu hastalığın derecesine göre değişiklik gösterir. Bu arada bir ayrıntı daha verelim; çene diklemesine ya da uzunluğuna bir çizgiyle bölünmüş gibidir. Bu özellik çoğunlukla her iki tipte de belirgindir. Dediğimiz gibi güçlü bir fiziksel yapıya sahiptir bu kişiler. Bunun bilincindedirler ve enerjik olmalarıyla da bunu kötü olarak kullanabilirler. Yani bu durum onları kaba ve kavgacı bir tip yapabilir.

Geveze Aslan

Konuşma kabiliyetleri gelişmiş olan Aslan burcu er­kekleri bazen bu durumu abartarak gereksiz konuş­malarla etrafındaki insanları sıkabilir. O bunun far­kında olmaz, uyarılsa bile konuşmasına devam eder. “Ben buradayken, ben şuraya gittiğimde, ben şunu yaparken…” İşte Aslan burcu erkeğinin cümlelerine başlarken kullandığı formül budur. Sonradan da ısrarla tekrarladığı ve konuşmalarının arasına sıkça serpiştirdiği “anlıyor musun?” sorusu. Bir yandan kendine hayranlık duyma içgüdüsü, diğer yandan da anlaşılmak ve çevreye bir şeyler anlatabilmek duygusu. Bütün bunlar, Aslan erkeğinin hakimiyet kurma isteği sonucudur. Farkına varmadan karşısındakini ölçer, süzer. Kendisine “mağrur” denmesine rağmen, büyük bir masumiyet içinde çevresine devamlı sergilediği bu üstünlük gösterisini herkes tabii bir şekilde karşılar.

Öfke

Aslan erkeğinin önemli kusurları arasında öfkeli kişiliğine de işaret edelim. Böyle anlarda gözü hiçbir şeyi görmez, kırar, döker, bağırır, elinin altında ne varsa sanki silip süpürecekmiş gibi elini kolunu öfkeyle sallar. Böyle durumlarda yapılması gereken tek şey susmak ve sakinleşmesini beklemektir. Eğer inatlaşır ve ona karşı dikleşirseniz size bile kaba davranabilir, sertleşebilir.Madalyonun diğer tarafı ise bize bambaşka bir Aslan erkeği gösterir. Her türlü küçüklükten uzak, son derece asil, yüce duygulara sahip bir erkek. Ateşli, cömert, adalet ve hakkaniyet konularında duyarlı olup gönül zenginliğiyle dolup taşan, çevresini etkileyen bir insandır. Parlak, esnek ve duyarlı zekası, problemleri derhal kavramasını sağlar. Olayları birbirine bağlayıp bir sonuca varmak konusunda yetenekli olup, doymak bilmeyen yaratıcı bir güce sahiptir

Kral Aşık Olunca

Rol yapmak ona göre değildir. O eğer sevdiğini söy­lüyorsa seviyordur. Ve eğer sizi sevilmeye layık bi­ri olarak görmüşse sizinle evlenmeyi bile düşünebilir. Aşık olduğunda da sevdiği kadına söz geçirmeye kalkacaktır. Özellikle aşırı kıskançlık gösterilerine kalkışacaktır. Ama sizi kıskanmasının tek nedeni sizi sevmesidir. Evliliğinde ise eşinin çalışmasını istemeyecektir. O evini geçindirebilecek kadar iyi bir aile babasıdır. Bu nedenle de karısının çalışması ona ters gelir. O evine ve ailesine bakabilir. Sizden tek istediği onun yanında olmanız, onu destekle­menizdir. Ailenin reisi olduğuna inanır. Zaten onun kurduğu ailede de durum böyledir. Son sözü söylemeye yetkili tek kişi odur. Bazen ailesine danışmadan bazı kararlar alabilir. Bu aile içinde sorunlar çıkarabilir. Ama o verdiği kararların doğruluğunu tartışmaya bile gerek duymaz. Verdiği kararlardan da çoğunlukla geri adım atmaz. Onun dediği olmalıdır. Aksi halde ailesini ağır sözleriyle kırıp, üzebilir. Son­ra­dan pişman olsa bile gururunu yenip asla özür dile­me­ye­cektir. Ancak ilgi ve iltifat gör­dü­ğün­de hemen yu­mu­şar. Çünkü o, övülmeyi seven kişi­li­ği ile tüm olanları unu­tacaktır. Ona bir şeyi kabullendir­mek istediğinizde, önce birkaç tatlı söz söylemeniz ye­ter­lidir.

Güneşin Oğlu

Güneş sadece Aslan burcunda bulunduğu için onun gerçekten de özel olmasını sağlar. Bu yüzden büyük başarılar kazanılabilir, yüksek mevkilere çıkılabilir. Liderlik konusunda doğuştan yetenekli olduklarından insanları etkileyebilir, kendi inandıkları yola çekebilirler. Bir de buna ikna kabiliyeti eklenince yapamayacakları iş yoktur. Tek zayıf noktaları, tüm bu bilgiçliklerine rağmen herkesi kendileri gibi zannetmeleridir. Kendileri iyi niyetli olduklarından diğer insanları da iyi niyetli olduğunu düşünürler. Bu yüzden ilgi gösterdikleri kişiler tarafından aldatıldıklarında hırçınlaşırlar ve sert davranabilirler. Yine de daha sonra başka insanlara karşı güvensizlik söz konusu olmaz. Çünkü o kendinden emin bir yapıya sahiptir. Bu hırçın, sert erkeklerin aslında içlerine ne kadar kapanık bir insan olduğunu biliyor musunuz? Evet, gerçekten de, dışarıya karşı her şeyi biliyormuşçasına bilgiçlik taslayan, insanları yönetmekten zevk alan ve bunu başarabilen, konuşmasını ve insanları ikna etmesini iyi becerebilen aslan erkeği, bir sorunla karşılaştığında ya da üzüldüğünde bunu asla dışarı belli etmez ve içine atar. Çünkü, bu sıkıntısını dışarıya vurduğunda ya da üzüldüğü belli olduğunda insanların onun zayıf biri olduğunu düşünmesinden korkar. Ve çevresindekiler onun zayıf biri olduğunu düşünürlerse eski otoritesini kuramayacağını düşünür. Bu da onu çok fazla korkutur. Herkesin içinde ağlaması ise neredeyse imkansızdır. Aslında zayıf karakterli bir burç değildir ancak onunda insan olduğunu unutulmamalıdır. Soğukkanlıdır ancak bu onun duygusal, romantik ya da üzülüp ağlayabilen biri olmadığını göstermez. Ancak o kendisini böyle tanıtır. Özellikle Aslan burcunun erkeği otorite kurmak, lider konumda olmak hatta aile içinde, arkadaşlar içinde bile herkesin önderiymiş havası yaratmayı sever ve kendisini bu konumdan düşürecek duygusal davranışları yapmamayı tercih eder.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler