Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Ayça Varlıer Kimdir?

1977 yılında Ankara da dünyaya gelen şarkıcı ve oyuncu Ayça Varlıer, güzel olmasının yanı sıra başarılı dizi, sinema ve tiyatro oyunculukları ile bu alanda birçok kimseye örnek teşkil etmektedir. Özellikle sahip olduğu özellikleri ile ön plana çıkan ve kendisine verilen tüm işlerde işinin ehli olacak şekilde hayatını devam ettiren güzel sanatçımız, on parmağında on marifet olanlardandır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Ayça Varlıer, profesyonel olarak yaptığı oyunculuk ve şarkıcılık hayatını tüm eğitimlerini yurt dışında almış, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde Harrt Scoll of Music’te sinemanın müzikal bölümü üzerine eğitim almıştır. Daha sonra Rusya ve Amerika ortaklı bir programda oyunculuk eğitimi alarak kendisini bu alanlarda başarılı kılacak her türlü temeli oluşturmuş ve son derece başarılı bir şekilde ülkemize geri dönmüştür.

Ayça Varlıer

Ünlü sanatçımız, rol aldığı 5 adet tiyatro oyununda son derece başarılı olmuş özellikle Hisseli Harikalar Kumpanyası ile kendisinin neler yapabileceğini herkese göstermiştir. Aynı zamanda bu tiyatro oyunları içerisinde yer alan Leyla’nın Evi isimli oyunda gösterdiği başarılı performanstan dolayı 15. Afife Tiyatro Ödülleri ve 16. Sadri Alışık Ödüllerinde 2011 yılında en başarılı müzikal/komedi kadın oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur.

Ayça Varlıer, rol aldığı Havva Durumu, O Şimdi Mahkûm ve Taş Mektep sinema filmleri ile başarılı bir oyunculuk aynı zamanda televizyon dünyasında unutulmaz dizilerden olan Karım ve Annem, Kurtlar Vadisi Pusu, Limon Ağacı, Geniş Aile, Behzat Ç. ve Zeytin Tepesi dizi filmleri ile son derece başarılı bir performans sergilemiştir.

Ünlü oyuncu aynı zamanda bir ses sanatçısı olarak 2013 yılında Elif isimli bir albüm çıkararak kendisinin ne kadar başarılı bir ses yorumcusu olduğunu görmemizi sağlamıştır. Bu sıralar Zeytin Tepesi dizisinin Yıldız’ı olarak karşımıza çıkan ünlü sanatçının kısa bir süre önce bir televizyon programında sunuculuk deneyimi de olmuştur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler