Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Begüm Birgören Kimdir?

Sinema ve dizi film sektöründen birçok oyuncu güzelliği, yakışıklılığı, karizması ile ön plana çıkarken bazıları ise sadece oyunculuğu ve sanatı ile ön plana çıkmaktadır. Ünlü olmak veya kendini sürekli o pozisyonda tutmak için başta özel hayatı ile gündeme gelen sanatçıların birçoğu herhangi bir şekilde başarılı olamamaktadırlar. Son yıllarda bu tarz sanatçıların oyunculuk alanında artması ister istemez kalitesiz oyuncu yetişmesine neden olmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Genç yeteneklerin hem sinema hem de dizi sektöründe kazanılmaya başladığını varsayarsak son derece kusursuz bir şekilde hizmet veren ve sadece oyunculuk kabiliyetleri ile ön plana çıkmak isteyen birçok ünlü ile karşılaşmak mümkündür. Bu tarz bir düşüncesi olan sanatçılar kendini hem yapımcılara hem de yönetmen kadrosuna benimsetmektedir. Begüm Birgören isimli güzel oyuncu da sadece işi ile ön plana çıkan bir sanatçımızdır. Oyunculuk hayatında son derece başarılı olan oyuncumuz her türlü rolün üstesinden başarı ile gelmektedir.

Begüm Birgören Kimdir?

Begüm Birgören, profesyonel olarak başladığı oyunculuğa 13 yaşında beri meraklı olduğunu söylemek gerekir. Doğuştan bir kabiliyeti olan sanatçının bu yeteneklerinin üzerine bir de almış olduğu eğitim ile daha fazlasını ekleyen güzel sanatçı Bahçeşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım bölümünde mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama üzerine yüksek lisans eğitimini almıştır. Tüm bu eğitim kariyeri Begüm Birgören gibi bir sanatçının kendi kabiliyetlerine muhteşem bir etki oluşturacaktır.

Güzel oyuncu birçok televizyon ve dizi yapımı ile ekranlarımıza konuk olmaktadır. 17 sinema ve dizi filminde rol alan güzel oyuncu özellikle Ağır Roman Yeni Dünya, Türkan, Karayılan, Seher Vakti, Mavi Kolye ve Beşibiryerde yapımları ile ön plana çıkmıştır. Oyunculuk kabiliyetini eğitim ile birleştiren ender sanatçılarımızdan biri olan Begüm Birgören bu başarılı hayatını 2013 yılında almış olduğu Lions Tiyatro Ödüllerindeki En Başarılı Yardımcı Kadın Oyunculuğu ile sahiplenmiştir. Güzel oyuncu şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanan Kaçak dizisi ile izleyici ile buluşmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler