Kategori | Dizi Karakterleri, TV

Ben onu çok sevdim dizisinde Ayhan Aydan karakteri

Adnan Menderes’in hayatını konu alan ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan yeni “Ben onu çok sevdim” isimli dizide Ayhan Aydan karakterini canlandıran yetenekli oyuncunun kim olduğu ilk bölümden itibaren izleyiciler tarafından merak edilmeye başlandı.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Birce Akalay

Ben onu çok sevdim Ayhan Aydan

Ayhan Aydan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi nedir?

Ben onu çok sevdim dizisinde Ayhan Aydan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Birce Akalay. Birce Akalay 1984 İstanbul doğumludur.

Birce Akalay Resimleri

Birce Akalay

2004 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katılmış ve üçüncü güzel olarak yarışmayı tamamlamıştır. Daha sonra katıldığı Avrupa güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ve yarı finale çıkmıştır.

Birce Akalay Türkiye Güzeli

Birce Akalay Türkiye Güzeli

Kariyerine spor spikeri olarak devam ettikten sonra Kader, Senin Uğruna, Asi dizilerinde rol almıştır.

Birce Akalay Kader

Birce Akalay & Özcan Deniz Kader

Birce Akalay

Kader

Devamında Son Ders ve Nefes filmlerinde oynamıştır. Alayına isyan dizisi, Sizi Seviyorum filmi, Kış masalı dizisi ile oyunculuk hayatına devam etmiştir. İzleyiciler Birce Akalay’ı aynı zamanda son yıllarda oynadığı Yer gök aşk adı dizide Havva karakteri ile tanımaktadırlar.

Yer gök aşk

Yer gök aşk Havva

“Ben onu çok sevdim” dizisinde güzel oyuncu Ayhan Aydan karakterini canlandırmaktadır.

Ayhan Aydan kimdir?

Ayhan Aydan

Ayhan Aydan

Ayhan Aydan 1924 doğumlu Türk opera sanatçısıdır. 19 yaşında orkestra şefi Hasan Ferit Alnar’la evlenir ve bu evlilikten bir oğlu olur. Bir toplantıda 1951 yılında Adnan Menderes ile tanıştığı sırada eşinden ayrılmak üzeredir. Çağrıldığı mahkemede Adnan Menderes’e olan aşkını “Ben bu adamı sevdim” diyerek itiraf ettiği bilinmektedir. 2009 yılında İzmir Çeşme’de vefat etmiştir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler