Kategori | Astroloji

Boğa Burcu

Bayan BOĞA

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Boğa burcu Toprak grubundan olduğundan ayakla­rı yere sağlam basar. İnatçılığı, sabrı, hırsı bir arada bu­lunduran Boğa burcu bayanı Boğa Burcuetkileyiciliği ile her en­geli aşarak başarıya ulaşır. Çoğunlukla çalışan bu ba­yanlar her alanda başarılı olabilirler. Venüs’ün size verdiği bu özellikle sadece iş hayatında değil, tüm hayatınızda başarıya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Boğa burcu bayanı, iş yaşamındaki başarısını evde de gösterir.  Disiplinli olmaları, ev yaşamındaki düzenleri mutlu olmalarına yeter.

Para
Parayı araç olarak görürler ve onu rahatları için kullanırlar. Çalışıyorlarsa iyi para veren işlerde çalışmayı tercih ederler. Çalışmıyorlarsa da eşlerinden rahat bir hayat beklerler. Borçtan çok korkarlar. Her şeyi peşin alırlar. Ancak bazen de paraya karşı tutkuları onların sırf parası için bir erkeğe bağlanabilmelerine neden olabilir.

Güzellik ve Sanat
Boğa bayanı güzel olan şeylere ve sanata yatkın biridir. Güzel olan her şey onu cezbeder ve etkiler.  Güzel bir ev, güzel eşyalar, güzel bir yaşam, güzel arkadaşlar, güzel bir eş ve güzel çocuklar…  Sanatçı olmasalar bile sanattan anlayan insanlardır. Özellikle müzik ve resme karşı ilgileri vardır. Özel günlerde onlara hediye edeceğiniz sanatsal eşyalara bayılacaklardır.

Ve Aşk …
Boğa kadını hayatı boyunca bir kez aşık olur ama bunun ne zaman olacağı asla belli değildir. Bu aşkı iyi de bitebilir, evlilikle de son bulabilir. Ancak sevgi konusunda tutucudur. Sevgi ve aşk onun için önemlidir ve öyle herkese dağıtacak kadar cö­mert değildir. Kolay kolay bağlanmaz, bağlandığı ilk erkekle de evlenir. Sevgi konusunda mantıklı dav­ranmayabilir. Bu yüzden hata yapması mümkündür. Sevdiği insana her konuda destek olur. Aynı ilgiyi ve sevgiyi karşısındaki insandan da bekler. Görmediği zaman şüpheci kişiliği ortaya çıkar. Kıskançlığını da buna eklersek ilişki kaçınılmaz bir hal alır.
Paraya çok fazla önem veren Boğa bayanı ise deliler gibi sevdiği erkeği, parası olan başka birine ter­cih edebilir. Sevdiği erkekten yeterli ilgiyi görememe­si, para bakımından tatmin olmaması onu terk­ etmesi için yeterli nedenlerdir. Birde karşısına bun­ları ona verebilecek biri çıkmışsa hiç şansınız yok.

Etkileyici
Boğa burcundan doğan kadın, genellikle güzel, tam bir dişi ve her zaman aşka susamış haliyle tartışmasız olağanüstü bir kadındır. Bu kadın zamanla değişen güzellik ölçüleriyle birlikte değişir durur. Rejime girer, vücut hatlarına özen gösterir, yüz güzelliğini ortaya koyan gözlerini boyar ve dolgun dudaklarına ruj sürer… Böylesi bir kadına kayıtsız kalabilmek için insanın ya mermer gibi soğuk veya oldukça korkak olması gerek!

Düşünceler
Boğa burcu bayanı içten pazarlıksız, açık sözlü,düşün­düğünü söyleyen, iyi huylu, güler yüzlü ve neşelidir. Bo­ğa erkeğinden daha çekinden ve daha az suskundur. Geleneklere bağlıdır. Kırsal alanda doğup yetişmişse buralara karşı sürekli bir tutkunluk gösterir. Ancak lüks ve bolluk içinde yetişmişse, bunlardan vazgeçmesini güçlükle öğrenecek demektir. Ve eğer şans kendisine sırt çevirdiği zaman güç durumlara düşerse, para için her şeyi yapma eğilimleri ağır basacak, problemlerine bir çözüm getirecek zengin bir koruyucu peşine düşecektir; özellikle, işin içinden başka türlü sıyrılma imkanlarını kendisine kazandırabilecek olan öğrenim seviyesinden yoksunsa. Doğuştan güzelliğiyle erkekleri baştan çıkararak, hiçbir suçluluk duygusuna kapılmadan  eninde sonunda bu gibi kolay çözüm yollarına başvuracaktır. Eğer iş ve sorumluluk duygularının aşılandığı bir aile içinde doğmuş ve yetişmişse, yuva kurmakta ya da meslek yaşantısına bağlanmakta gecikmeyecektir. Boğa kadınının karakteri pek uyumlu değildir. Bazen kinci ve intikam hisleriyle dolu olabilir. Alıngandır. Kendisi hakkındaki eleştirilere katlanamaz.  Bazen öfkelendiğinde sonradan pişman olacağı sözler sarfedebilir.

Misafirperverdir
Kendisinin ziyaret edilmesinden çok hoşlanır. Böyle zamanlarda görevini iyi yapar ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlar. Sonsuz bir nezaket ve incelik içindedir. Harika yemekler yapar ve yemek sohbetlerine bayılırlar. Yalnız bu kadar şeyi sadece iyi niyetinden değil aynı zamanda etiket için de yapar.

İyi Dost
Dostlarına değer verirler. Onlara karşı her zaman fedakardırlar. Onlar için ağır sorumluluklar alabilirler. Ancak bunların onlara değdiğine gerçekten inanmaları gerekmektedir. Sadece maddi değil, manevi açıdan da iyi bir dost olurlar. Arkadaş seçerken çok dikkatli davranmaya özen gösterir. Arkadaşlarının onunla birlikteyken eğlenmesini ister ve bunun içinde elinden geleni yapar.

Giyim Stili
Her zaman uyumlu, dikkat çekici giyinmeye özen gösterirler. Pastel renkleri tercih ederler. Geceleri ise koyu ve şık kıyafetleriyle gözdoldururlar. Önemli toplantılarda en çok dikkat ettikleri şey diğer bayanlardan daha güzel olmalarıdır. Bunun içinde her zaman şık olmaya dikkat ederler. İş hayatlarında daha sade ama marka kıyafetler tercihleri arasındadır. İş, ev, davet her neresi olursa olsun asla dikkatsizce giyinmezler. Her zaman uyum içindedirler. Modayı da ellerinden geldikçe yakından takip etmeye çalışırlar. Ancak kendilerine yakışmayan kıyafetleri de moda oldu diye asla giymezler.

Son Olarak …
Boğalar ince işlerden hoşlanmazlar. Onlar için her şey kolay anlaşılır ve basit olmalıdır. Kolaylıkla anlayabilecekleri filmlerden, oyunlardan vb. hoşlanan insanlar olarak tanınırlar. Her şeye rağmen sakin ve huzurlu bir yapıları vardır. Onları kızdıracak şeyler yapmadığınız sürece uyumlu, anlayışlı olarak kalacaklardır.
Pratiktirler. Hayal kurmayı sevmezler. Daha çok gerçekçidirler. Bu yüzden maddiyata da oldukça bağlıdırlar. Kazanmayı bildikleri gibi harcamasını da bilirler. Lüks ve gösteriş için değil, rahatları için para harcarlar. Koleksiyon yapsalar bile yatırım amaçlı koleksiyon yaparlar. Yardımsever olmalarına rağmen bencildirler de… Yakın dostlarına, ailesine yardım ederler hatta sonuna kadar arkalarında destekçi olurlar. Paylaşmayı öğrenmeleri gerekir.

Bay BOĞA Vücut Yapısı
Boğa erkeği genellikle orta boyludur. Yüzü yuvarlak, burun toparlaklaşmış bir haldedir. Dudakları dolgundur. Uzun kirpiklerin çevrelediği gözler cıvıl cıvıldır. Görünüşteki bu ağırlığa, sanki toprağın ayrılmaz bir parçasıymış hissini veren bu yuvarlaklığa karşılık, yürüyüşü ve hareketleri hafif ve dans eder gibidir. Güçlü omuzlarla tam bir uyum içinde olan boyun ise, geniş ve kuvvetli boğa boynunu hatırlatır. Bütün güç vücudun üst tarafında toplanmıştır.

İşte Boğa Erkeği
Boğa burcu erkeği “Venüs” gezegeninin etkisi altında kalmıştır. Aşkın gezegeni Venüs ve Tanrıçası Afrodit onu öyle sevimli, hoş ve bir o kadar da etkileyici yapar ki hiç kimse Boğa Erkeğine dayanamaz, onu reddedemez. Zaten o reddedilmeye de alışık değildir. Her istediğini uğraşsa da, uğ­raşmasa da bir şekilde elde etmesini bilir. Ancak reddedilmek özellikle de bir bayan tarafından geri çevrilmek onu gerçekten üzer.

Çalışma Hayatı
Maddi­yata önem verdiklerinden ve her an için hayal kurmadan gerçeklerle hareket ettiklerinden, ayakları yere sağlam basan Boğa burcu erkeği gezegeni Venüs’ün ona verdiği yetenekler sayesinde işinde başarılı olup ve kısa zamanda yükselir. Çok düzenli bir çalışma hayatları vardır. Her şey yerli yerinde ve zamanında olmalı, bütün işler en iyi şekilde başarıyla sonuçlandırılmalıdır. Bunun içinde bütün işlerin peşinden koşar, durmak bilmeden  çalışırlar. Bundan pek şikayet etmezler. Birde işlerini severek yapıyorlarsa o zaman daha çok çalışırlar. Bu durumun kötü yanları da var elbet. İş hayatına bazen o kadar çok dalarlar ki, eşleriyle ya da sevgilileriyle ilgilenmeyi ih­mal ederler. Onunla birlikte olacak kişi­le­rin, işini ön planda tutmasını ka­bul­len­meli ve bu duruma bir an önce alış­ma­ları gerekir. Aksi halde onu kay­be­de­bi­lir­siniz. Çünkü onun sürekli desteğe ihtiyacı vardır. Siz bu­nun tam tersini yapar onu ihmalkarlıkla suç­­larsanız bunu ke­sin­likle kabul etmeyecek ve sizden de so­ğu­ya­caktır. Çünkü ona gö­re o çok çalışıyor ve hem kendi, hem de si­zin rahatınız için emek harcıyordur. Sü­rek­­li şikayet etmek yerine ona destek o­lur­­sanız inanın sizi el üstünde tutacak ve her zaman o da size destek olmaktan geri kalmayacaktır.

Sevgili …
Sevgiliden konu açılmışken Boğa burcu erkeğinin ilk sevgilisi işidir demiştik. Ama abartmayalım çünkü o da insan. Her ne kadar duygularını belli etmese de, duygusal biridir. Sevgiye inanır. Sizi gerçekten düşünür, sever ancak bunu pek belli etmeyebilir. Ancak ona ihtiyacınız olduğunda ise hep yanınızdadır zaten… Dürüsttür ve sizden de her zaman için dürüst olmanızı bekleyecektir. Ufak bir açığınızda ya da içinde şüphe bırakacak bir olay yaşadığınızda kıskanç tarafı ortaya çıkacaktır. Sahiplenmek en büyük özelliklerinden biridir. Ve siz de sevdiği insansanız sizi mutlaka sahiplenecek ve kıskanacaktır. Ne kadar duygusal olursa olsun tam bir kapalı kutu gibidir. Duygularını belli etmekten hiç hoşlanmazlar ve bunu iyi başarırlar.
Boğa burcunun en belirgin özellik­lerinden biride cinsel dürtülerinin güçlü olmasıdır. Bedensel olarak da sağlıkla ve sağlam yapıları vardır. Cinsellik onlar için yemek, içmek kadar doğaldır. Eşlerinden ya da sevgililerinden bu konuda mutlaka beklentileri olacaktır. Eğer ona istediğini veremezseniz sizi terkedecektir. Tutkuludur. Sevgide vericidir. Sevdiği insana her şeyin en iyisini layık görür. Ancak sevdiği kadının da böyle hisset­me­sini ister. Kısacası Boğa burcu erkeği her şeyin karşılıklı olduğuna inanır. Eğer seviyorsa sevilmeli, veriyorsa verdiği kadar almalıdır, dürüstse dürüst davranılmalıdır ona. Sevgi onun için yüce bir duygudur ancak platonik sevgiler ona göre değildir.

Aile …
Evlendiği kadın onun tek aşkıdır. Pek çok kadınla birlikte olan Boğa burcu erkeği yalnızca bir kez aşık olur. Aşık olduğu kişide eşidir. Ona bağlanır ve ona her zaman sadık kalır. Eşine her şeyin en iyisini verir. Eşinden istediğiyse sadece ilgi, tatlı söz ve güzel görünmesidir. Ancak evlendiği insana bile duygularını sözlerle değil davranışlarıyla gösterir. Özel gün ve zamanları, eğer işleri yoğun değilse, mutlaka hatırlar ve size sürprizler bile hazırlayabilir. Eşi onun için dünyanın en güzel, en akıllı kadınıdır. Zaten o kendisinden daha akıllı, daha zeki, daha çalışkan birisine aşık olacak ve onu eş olarak seçecektir. Yani eşi mükemmel olmalıdır. Kendilerine has bir güzellik anlayışları vardır. Daha doğrusu ince bir zevke sahiptirler güzellik konusunda.

Dost Boğa
Arkadaşlık onlar için önemlidir. Ama öyle herkesle de arkadaş olmazlar. Zaten içlerine kapanık yapıları onların yakın arkadaşları olmasını engeller. Ancak arkadaşlarına karşı her zaman cömerttirler. Ve her zaman da arkadaşlarının yanındadırlar. İyi ya da kötü… Onunla dost olabilmeniz için dürüst ve sıcak olma­nız yeterli. Ancak unutmayın ki Boğa erkeği her za­man kendi gibi insanlarla birlikte olmaktan hoşlanır­lar.

Hastalık Nedir Bilmezler!
Boğa burcu erkeği Venüs geze­ge­nin­den aldığı sınırsız güç ile sağlam bir vücuda sahiptir. Bu yüzden de oldukça sağlıklıdır. İş hayatındaki yoğun tempoya dayanabilmesinin sırrı da burada yatmaktadır. Kolay kolay hastalanmayan Boğa burcu erkeği bir kez hastalandığı zaman da hemen kendini salıverir. Böyle zamanlarda kendisini güçsüz hisseder ve ilgiye ihtiyacı olduğunu düşünür. Eğer sevgilisi ya da eşiyseniz mutlaka onunla ilgilenmelisiniz. Saçını okşamalı, onunla konuşmalısınız. Bu ilgi onu kısa sürede iyileştirecektir inanın. Çoğunlukla solunum yollarından rahatsızlanırlar. Bu konuda dikkatli olmalıdırlar. Doktorlara pek güvenmezler. Has­talık­larını kendi bildiği yollarla iyileştirmeye çalışırlar.

Güzellik Anlayışı
Boğa burcu erkeği hayatı severek, zamanını, hayattan zevk alan bir kişi olarak değerlendirir. Güzellikten anlayıp zevk konusunda duyarlı olduğu içinde de küçük ve basit şeylerden büyük mutluluklar yaratmasını bilir. Bir çiçeği ya da güzel bir kadını durup seyretmek, bundan bir anlık mutluluk duymak, güzel bir müzik dinlemek… İşte bütün bunlar, Yaratana karşı derin bir şükran hissiyle dolup taşması için yeter de artar bile. Yaşayan bir canlı varlık olmaktan mutludur ve fizik ötesi bir takım felsefi bunalımlara kapılsa bile üzerlerinde fazla durmaz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler