Kategori | Genel

Bu kışın palto trendi: farklı seçeneklerle

Bu yıl sonbahar-kış sezonunun üst giyim trendleri birbirine çok zıt. Bazı tasarımcılar ince, ortası dar kadın paltoları sunuyorlar, diğerleri hanımlara geniş, neredeyse erkek paltoları giydirmeyi uygun görüyorlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


palto

“Erkek” harekatının başında Celine’in tasarımcıları Stella McCartney ve Phoebe Philo geliyorlar: onlar geniş siluetten yanadırlar, geniş yakaları ve iri omuzları olan paltolar tasarlıyorlar.

Koza gibi sarılmaya izin verenpaltoları ayrıca Giambattista Valli ve Max Mara da sunuyor – onların paltolarının yünü kabarıktır, bol kürk kullanılmaktadır.

1

Alexis Mabille, Alexander Wang, Lanvin ve Mulberry paltolarını erkek ceketine benzetiyorlar, adeta 40. yıllara geri dönmek istiyorlar.

2

Miu Miu ve Bottega Veneta ise başka görüşte: onların paltoları daha çok kadın elbiselerini hatırlatıyor. İş sadece zarif kadın silueti yaratan kemerde değil, ayrıca seçilen kumaş ve işlenmesinde. Miu Miu puantiyeli kumaşlara, Bottega Veneta tutkulu kırmızı renge, Burberry Prorsum kalp sembollerine, Versace Couture ise timsah derisini andıran materyale üstünlük vermektedir.

3

Tipik kadın renkleri ve desenlerini işlemeler tamamlıyor: Oscar de la Renta katmanlara, J. Mendel kürke dikkat çekiyor.

4

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler