Kategori | Astroloji

Burçlar ve enerjileri

İnsan… Negatif enerji/Pozitif enerji… Evrenin sırları… Varoluştaki enerji… Ateş… Isı… Çakan bir şimşekteki elektrik mucizesi… Yeraltının ve yerüstünün açığa çıkan enerjileri… İnsanlığın doğaya egemen olma mücadelesi ve doğanın saklı tuttuğu isyan hakkı… Dağ, taş, toprak, gökyüzü… Sahi yıldızlar boşlukta nasıl düşmeden duruyor?
Enerjisiyle bizi şoklara uğratanlara şaşkınlıkla bakmayı bırakıp dilerseniz kendi konumuza geri dönelim. Yaşam enerjimizi besleyen herşeyin içinden burçları çekip çıkaralım. Bedensel ve ruhsal beslenmelerimiz, hayata bakış açımız, sevgilerimiz, nefretlerimiz… Bakalım kim ne kadar “koç” gibi…

-- Sponsorlu Bağlantılar --


aslan burcu

Koç: İşte enerjinin merkezi… Zodyak’ın ilk burcu Koç için hayat tam anlamıyla maceradır. Kendisini cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösteren Koç, anlık tepkileriyle dikkat çeker. Yine de, cesareti, yaratıcılığı ve enerjisi anlık bir meydan okumadır sadece. Aklınızda bulunacak tek şey, eğer sınırları tehlikeye girerse, bütün enerjisiyle savaşçı tabiatı devreye sokabileceğidir.

Boğa: Sabırlı ve sorumluluk sahibi olarak tanınan Boğa için enerji boşa harcanmayacak kadar kıymetlidir. Enerjinizi nasıl kullanacağınızı yeniden gözden geçirmek istiyorsanız, bir Boğa’ya sorabilirsiniz. Alışılmamış güç işlerde, sağlıklı ve enerji dolu Boğa’yı görmek şaşırtıcı değildir. Başarısının temelini oluşturan dayanıklılık ve sabrı, yükselmesinin anlık olmamasını sağlar.

İkizler: Ruh ve beden hiç kimsede olmadığı kadar birbirine bağlıdır İkizler’de. Fiziksel ve ruhsal stres, diğerlerine göre daha fazla baskı kurar onlarda. Entellektüel yapısıyla tanınan İkizler’in zihni sürekli çalışır. Eğer, İkizler enerjisini kaybetmiş bir şekilde duruyorsa, mutlaka bir rahatsızlığı olduğundandır. İkizler’e verilecek en büyük tavsiye zihinsel ve bedensel açıdan kendisini dinlendirmeyi öğrenmesi gerektiğidir.

Yengeç: Hastalıklar konusunda aşırı duyarlı bir insan olan Yengeç için en büyük enerji kaynağı zevkle yediği yemeklerdir. İyi beslendiği konusunda hiç şüpheniz olmasın. “Karnıyla hisseden” deyimi tam ona göredir. Çünkü hiçbir rahatsızlığı yoksa bile, mutlaka karın ağrısı vardır. Bu da çoğu zaman enerjisini azaltan bir etkendir. Eğer Yengeç’seniz ve enerjiye ihtiyacınız varsa, zaman zaman hayatı ciddiye almamayı ve kaygısız olmayı denemeye ne dersiniz?

Aslan: Dinamik, enerjik, azimli, ısrarlı… Daha ne denebilir ki? İçlerindeki enerjiyi nereden alıyorlar bilinmez ama sıkı bir cephaneleri olduğu kuşkusuz. Kural olarak güçlü bir yapıda olan Aslan aynı zamanda sağlıklı ve dayanıklıdır. Canlılığı ve enerjisiyle beraberindekiler üzerinde motive edici ve sürükleyici bir etki bırakır. Etrafın sessizliğinden şikayet ediyorsanız, bir Aslan bulun; ancak dikkat edin depresyonda olmasın!

Başak: İş hayatına bir eğlence olarak bakan ve tüm hayatını işine yoğunlaştıran Başak insanları, çok fazla enerjiye sahiptir ve işlerini anında hallederler. Bu yüzden, eli ağır olanlara karşı sabırsız tavırlarla yaklaşmasını hoş karşılamalısınız. Bedensel işlerden çok, zihinsel işlere eğilimi olduğundan en büyük enerji kaynakları hareket ve temiz havadır. Enerjisini doğru kullanabilmesi için tek yapması gereken doğru mesleği seçmektir.

Terazi: Bir Terazi için enerjiye ulaşmanın yolu yatmak ve uyumaktan geçer. En küçük bir sağlık probleminde bile yatağa koşmaları bu yüzdendir. Buna karşılık, iyi bir fiziksel gevşemeye ulaşmak için yapması gereken tek şeyse, ritm duygusunu kazanmaktır. Eğer, ritm duygusu kazanmak istiyorlarsa, yüzmek ve yoga onlar için mükemmel olabilir. Unutmadan, mükemmel hazırlanmış yemeklere düşkünlüğü varsa, enerjisi ve sağlığını korumak için parolası yetinmek olmalıdır.  

Yay: Güçlü bir bünyeye sahip Yay için temiz hava ve doğa enerji depolamasında en büyük ihtiyaçtır. Doğuştan sporcu Yaylar, hareketten uzun süre uzak kalırsa, zararlı olabilir ve gerçekten yavaş yavaş çöküşle sonuçlanabilir. Yine de ortalamanın üstündeki dirençleri, onları uzun yıllar ayakta tutacaktır. Her ne kadar “sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” deseler de, Yay’a zarar verecek şeylerden biri de aşırı spor yapma merakıdır.

Akrep: İşte enerjisiyle dikkat çeken biri daha! Akrepler’in çok fazla enerjisi vardır. Ama bu da bitmez tükenmez bir şey değildir. Sağlık ve mesleki başarıları enerjilerini nasıl kullandıklarıyla orantılı bir şekilde değişecektir. Kendilerini hiç eleştirmeyen Akrepler’in en büyük hatalarından biri de fiziksel ve manevi kaynaklarını acımasızca harcamalarıdır. Sık sık yeteneklerinin üstünde performans gösterdikleri kadar ani çöküşe sürüklenmeleri de bu yüzdendir.

Oğlak: Doğanın direnme kuvvetiyle donattığı burçlardan biridir Oğlak. Kural olarak özellikle sağlık problemleri konusunda çok şanslı olan Oğlak uzun yaşar. Diğerlerine göre daha zayıf ve hastalıklara daha yatkın olmasına rağmen uzun yaşamasının sırrı hayata karşı bağlılığıdır. Gereksiz gördüğü herşey enerji harcama sınırlarından çıkartan Oğlaklar için yaşam, rahatlık, huzur ve yemektir. Ve çoğu zaman mantıksızca yedikleri yüzünden mide problemi yaşarlar.

Kova: Uranüs’ün etkisindeki Kova, arkadaş canlısı, uyumlu ama ne yapacağı belli olmayan bir insandır. Yaşamak için suya ne kadar ihtiyacı varsa, insanlarla ilişki kurmaya da o kadar ihtiyaç duyar. Sinirlerinin sağlamlığı ve bedensel enerjisiyle çok büyük yorgunluklara dayanabilmesiyle tanınır. Tabii yaptığı şey gerçekten ilgisini çekiyorsa… Zihni devamlı çalıştığı için fiziksel aktivitelerden uzak kalma tehlikesi olan Kova’nın formunu koruyabilmesi için yoga ideal bir spordur.

Balık: Çok güçlü bir yapıya sahip olmayan Balıklar’ın, sınırlı enerjilerini ekonomik kullanması gerekir. Enerjisinin çoğunu hayal kurmaya harcadığı için çoğu kez normal vücut fonksiyonlarını karşılamaya gücü yetmez. Bundaki en büyük etken, beden ve ruhun Balık’ta da birbirine çok bağlı olmasıdır. Kötü bir ruh hali tüm direncini yok eder. Konuşabilmek ruhsal gerginliği için en uygun çözümdür. Sabah saatleri, en canlı oldukları zamanlardır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler