Kategori | Spor

Dünyanın en zevkli uğraşlarından birisidir uçmak !

3 boyutta özgürlük mü dersiniz; yoksa herşeye tepeden bakmak mı dersiniz. Ne derseniz deyin, uçmak çok güzel.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Bugüne kadar deneyen neredeyse herkes hayran kaldı. Sadece bazı insanları fizyolojik nedenlerle tutuyor; tabii buna yapacak bir şey yok!

Bazıları da yüksekten korkuyor; ona da bir sözümüz yok.

Bir denemek isterseniz ülkemizde çeşitli spor kulüpleri bu işi yapıyor.

İnişlerde pisti karşıladığınızda önünüzdeki doyumsuz manzara işte bu… Bir kaç saniye sonra yerdesiniz…. Tekrar havalanacağınız zamanı iple çekeceğinize emin olabilirsiniz. Bazı amatör pilotlar sadece bu manzarayı görebilmek için uçtuklarını söylerler. Gerçekten etkileyici, değil mi?

Farkındayız, bu kumanda tabolusunun görünüşü biraz ürkütücü Ancak, emin olun göründüğü kadar karmaşık ve zor değil. Otomobil kullanabilen herkes başarabilir.

Hatta otomobil kullanmaktan veya karayoluyla seyahat etmekten bir kaç bin kez daha emniyetli… Etrafınızda ne sarhoş ne de maganda sürücüler var. Her türlü hareketiniz son derece disiplinli bir şekilde yerdeki hava trafik kontrol memurları ve çevredeki diğer pilotlar tarafından izleniyor. İzinsiz olarak ne siz ne de başkası hava meydanına yaklaşamaz. Hava trafik kontrolü ve kuleyle sürekli telsiz haberleşmeniz var. Kısacası karayolundan çok daha emniyetli ve anlatılamayacak kadar da zevkli…

ucak5

ucak6

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler