Kategori | Teknoloji

Ebay ödeme imkanlarını artırıyor

Ebay internet şirketi BRAINTREE ödeme platformunu 800 milyon dolara satın aldığını beyan etti. Bu satınalma Ebay’a özgü olarak PayPal ödeme sisteminin mobil telefonlar ve tabletler bölümünde katılımını güçlendirmeye olanak verecek. BRAINTREE ödeme platformu kullanıcılara mobil cihazlar aracılığıyla ödemeleri gerçekleştirmeye ortam yaratan Venmo eklentisini sunuyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Ebay

“Bu işlem stratejik açıdan mantıklı görünüyor ve PayPal’ın mobil pazarda imkanlarını güçlendirir, ayrıca Ebay bununla piyasadaki büyük rakibini uzaklaştırmakta” – RBC Capital Markets şirketinin analisti Mark Maheyni bunları söyledi.

Onun sözlerine göre, PayPal şu anda mobil alanda katılımının genişletilmesi için aktif mücadele ediyor ve umut verici yeni projeler arayarak Square gibi servislerle rekabet etmeye çalışıyor. Bugün BRAINTREE platformu Airbnb online sipariş ve OpenTable restoran servisleri tarafından kullanılmaktadır.

BRAINTREE şirketi 180’den fazla personeli olmak üzere online satıcılar için servislerin tedariki ile uğraşmaktadır, kendi hesap sistemine ve kredi kartları korumasına sahiptir. Anlaşmanın şartlarına göre, BRAINTREE PayPal sistemi kapsamında yönetimini ve kendi platformunu bağımsız taraf olarak koruyacak.

Ebay temsilcileri belirttiler ki, anlaşmanın yılın dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Anlaşma şirketin net gelirini olumsuz etkileyecektir ve bunun sonucunda yıllık hesaplamada bir hisse için 1 cent azalacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler