Kategori | Oyuncular, TV

Engin Akyürek Kimdir?

Sinema ve sanat dünyasına insan kazandırmak için hazırlanmış olan birçok yetenek ve kabiliyet yarışmaları bulunmaktadır. Her geçen gün büyüyen sinema ve dizi sektörünün önü alınmaz bir başarısı bulunması ile birlikte bu yapıtların içerisinde görev alacak oyunculara ihtiyaç vardır. Yine böyle bir yarışma ile sanat dünyasına merhaba diyen ünlü oyuncu Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında birinci olarak tüm dikkatleri üzerine toplanmayı başarmış biridir. Yapımcıların peşinde koşmaya başladığı Engin Akyürek, kusursuz bir sanat yaşamı ve ortaya koyduğu müthiş oyunculuğu ile harika işler çıkarmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Engin Akyürek Kimdir?

1981 doğumlu olan genç oyuncu, yakışıklı ve karizmatik olması ve akabinde oyunculuk hayatına ilk olarak üç yıldan fazla oynadığı “Yabancı Damat” dizi filmi ile ekranlarımıza konuk olmuştur. Daha sonra yapımcıların kendisine “Kader” isimli sinema filminde rol vermesi kendisinin sinema alanında da ne kadar başarılı olabileceğini herkese göstermiştir. Akabinde “Karayılan” ve “Nizipli” dizilerinde aldığı rol ile yavaş yavaş büyük oyuncu olmaya doğru ilerlerken. 2010 ile 2012 yılları arasında tüm Türkiye’yi ekranlara kilitleyen “Fatmagül’ün Suçu Ne?” isimli dizi filmindeki Kerim rolü ile kendisinin oyunculuk kabiliyetinin nerelere çıkarabileceğini herkese göstermiş oldu. İzlenme rekorları kıran bu dizi de her türlü rolün üstesinden gelerek, bir başrolün neler yapması gerektiğini herkese gösterme fırsatını bulmuştur.

Engin Akyürek, artık tecrübeli oyunculuk kabiliyetini, ayakları üzerine basan bir sanatçı olarak daha da yükseklere çıkarmayı hedeflemektedir. Herkesin ilgi duyduğu biri haline gelmesi onun daha da büyümesine vesile olmuştur. Engin Akyürek, hayatı boyunca aldığı 6 ödülün 4 tanesini “Fatmagül’ün Suçu Ne?” yapıtı ile alırken, iki tanesini ise “Kader” sinema filmindeki başarılı rolü ile almıştır. “Bi Küçük Eylül Meselesi” isimli sinema filmi ile sevenlerinin önüne çıkacak olan sevilen oyuncu ayrıca yakın zamanda yayınlanmaya başlayacak olan “Kara para aşk” dizisinin Ömer’ini canlandıracaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler