Kategori | İlişkiler

Evlenmeden önce nelere dikkat edilmeli?

mutlu-ol

O büyük karşılaşmadan sonra, aylarca bulutların üzerinde gezdiniz. Yaşadığınız mutluluk dolu günlerin ardından, nihayet hep hayalini kurduğunuz o an geldi ve sevdiğiniz erkek size evlenme teklif etti.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Uzun zamandan beri birliktesiniz. Hatta, artık bir şeyleri kesinleştirmenin zamanı geldi diyorsunuz. Nihayet o beklenen an geliyor ve birlikte olduğunu kişi size evlenme teklifi ediyor!

Uzmanlar evliliğin insan hayatındaki en önemli karalardan biri olduğuna işaret ediyor ve evlilik denen o uzun soluklu koşuda, sevgi ve aşk kadar başka kriterlerin de önemli olduğunu vurguluyor.

Evlenmeden önce, kişinin bazı temel kriterleri göz önünde bulundurması gerektiğine inanan uzmanlar, eş seçiminde öncelikle kişilik ve karakter, kültürel uyum, ekonomik yeterlilik ve cinsel çekicilik gibi konuların göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtiyorlar. Bunların yanında ise, çok uzun yıllar sonra da birlikte olmayı isteyebileceğimiz biriyle evlenmek çok önemli.

Evli çiftler üzerinde yapılan araştırmalar; ‘Tekrar evlenseydiniz yine aynı eşinizi seçer miydiniz?’ sorusuna ‘Evet’ cevabı veren kişi sayısının, oldukça düşük olduğunu belirtiyorlar.

Evlendikten sonra değişir
İnsanların evlenmeden önce birbirlerini tanıyamamasının nedeninin, kişinin karşısındaki kişiye duyduğu aşk, ya da hayatına belli bir yön verme isteği olduğunu kaydeden uzmanlar, karşımızdaki kişinin eşimiz olup olamayacağı kararını genellikle çok kısa bir sürede aldığımızı belirtiyorlar. Evlilikle ilgili bir diğer yanlış kanının ise,”Evlenince değişir” inancı olduğu vurgulanıyor.

Nasıl tanırız?
“Kişinin evleneceği insanın gerçek karakterini anlaması için, onun olağanüstü durumlardaki davranışlarını ve beden dilini çok iyi okuması gerekiyor. Olağan durumlarda kişiler maskelerini yüzlerinde muhafaza ederek, kendilerini şirin gösterebiliyorlar. Oysa karşımızdakinin gerçek kişiliğini anlamak, ancak olağanüstü durumlarda mümkün oluyor. Bu konuyu ise bir sınav gibi algılamak değil, ancak davranışlarını pozitif bir şekilde gözlemlemek önemli. Ayrıca size değil de başkalarına olan davranışları da o kişinin gerçek kişiliğini ele veren diğer faktörler arasında.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Evlenmeden önce nelere dikkat edilmeli?” yorumları: 1 Yorum

  1. toma dedi ki:

    bu ne yaaaa kac gundur ben serhat teoman icin oluyorum bana akil ver allahimmmmmmm

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler