Kategori | Oyuncular, TV

Ezgi Asaroğlu Kimdir?

2000’li yıllardan sonra sürekli gelişen ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran TV dizileri birçok yeni yeteneğin ve yıldız oyuncunun sanat dünyasına kazandırılmasında etkin rol oynamaktadır. Bu başarının ilk meyvelerinden biri olan Ezgi Asaroğlu, son derece başarılı olduğu birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır. 1987 yılında güzel İzmir’imizde dünyaya gelen sanatçı, rol aldığı birçok film yapıtının ödül alması ile oyunculuk performansı giderek artmıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Ezgi Asaroğlu

Ezgi Asaroğlu

İlk oyunculuk deneyimini 2004 yılında “Bir Dilim Aşk” isimli dizi filmi ile izleyicinin karşısına geçen güzel oyuncu, bir dönem sonra arka arkaya Kızlar Yurdu dizi filminde Gülenay, Menekşe ile Halil dizisinde Canay, Hatırla Sevgili dizisinde Rüya, Gece Sesleri dizi filminde Zehra, Binbir Gece dizisinde Duru, Yağmurdan Kaçarken dizisinde İdil, en başarılı olduğu dizi filmlerden biri olan Leyla ile Mecnun dizisinde ise Leyla ve son olarak yeni gösterime girecek olan O Hayat Benim dizi filmindeki Bahar rolleri ile TV karşısındaki birçok seyircinin istediği rolleri üstlenmiştir.

Ezgi Asaroğlu ortaya koyduğu oyunculuk başarısının borçlu olduğu filmlere bakıldığı zaman 2008 yılında çekimleri tamamlana ortak bir yapım olan “For a Moment Freedom” filmi ile 30 uluslar arası başarı ödülü kazanmıştır. Tabi ki bu sonuç Ezgi Asaroğlu gibi kaliteli bir oyuncunun keşfedilmesine vesile olmuştur. Daha sonra bu filmin 2010 yılında Avusturya tarafından Oscar Ödüllerine layık görünmesi adına aday adayı olarak göstermesi ile oyuncunun tutulamaz büyümesine vesile olmuştur.

Hiçbir şekilde özel hayatı ile gündeme gelmeyen yıldız oyuncu sadece işini yaptığını ve hep böyle olacağını söylüyor. Söylüyor ve tüm işlerinde bunu gösterir derecesinde kısa sürede birçok dizi ve sinema filminde almış olduğu roller ile birlikte topladığı başarı bir gösterge olmaktadır.

Güzel oyuncu bu aralar başrollerini Keremcem ile paylaştığı “O hayat benim” dizisi ile izleyici karşısına geçiyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler