Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

Türkiye de gösterimde olan film ve dizi sektörünün her geçen gün büyümesi ve insanların sosyal aktivite olarak bu alanlara ilgili göstermesi son derece güzel yapıtların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu yapıtlarda rol alan insanların isen Türk Sinemasına ve dizilerine birçok karakter ve oyuncu kazandırması anlamına gelmektedir. Özellikle dizi filmlerin her gün farklı kanallarda gösterimde olması, bu dizilerde oynayacak olan yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktadır. Ülkemiz genelinde büyüyen bu sinema ve dizi sektörünün en güzel yanlarından biri ise hiç şüphesiz, dışarıdan gelen birçok insanın Türkiye de gösterimde olan dizi filmlerde ve sinema filmlerinde rol almasıdır. Yeni oyuncuların keşfedildiği bu sektörde son yıllarda adından çokça söz ettiren biri olarak Farah Zeynep Abdullah gelmektedir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

Farah Zeynep Abdullah

Annesi Türk asıllı, babası ise Türkmen kökenli bir Irak vatandaşıdır. Farah Zeynep Abdullah, 1989 yılının Ağustos ayında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Hayatı boyunca fazla bir sıkıntı çekmeyen ünlü oyuncu ilk olarak İstanbul da başladığı lise hayatını ailesinin yer değiştirmesi sebebiyle İngiltere de tamamlamıştır. Kendisinin sürekli olarak oyunculuk yapmak istemesi, bu alandaki başarılı performansları ile birlikte lise dönemlerinde birkaç tiyatro da rol almıştır. Bir müddet sonra üniversite hayatının başlaması nedeniyle bu düşüncesi biraz geri planda kalmış olsa da ikinci sınıfa geçeceği yıl, ülkemizde izlenme rekorları kıran “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizi filminden teklif almıştır.

Aylin karakteri ile kendini ülkemizde tanıtan Farah Zeynep Abdullah, “Kelebeğin Rüyası” sinema filminde rol almıştır. Kendisi şimdilerde “Kurt Seyit ve Şura” isimli dizide başrol oyuncusu olarak görevlendirilmiştir. Ünlü oyuncunun hayatında en anlamlı ödülü ise “2011 yılında Antalya Televizyon Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi olmuştur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler