Kategori | Genel

Farklı ülkeler – farklı adetler

Türkiye
Her iki cinsiyetin de tavırları apaçık ortada. Fakat, bunların yanında liseli kızları da unutmamak lazım. Bu 13 ile 16 yaş arasındaki genç kızların otobüslerde ciyak ciyak konuşma ve kıkırdamaları, arzulanan şahısa ulaşınca, zaman zaman çekinmeden karşılık da gelebilir. Ancak, bu durum medeniyet ve olgunluk çağında değişir. Çünkü, Türk kadınlarının en çok geçerli olan vasfı ağırbaşlılıktır. Şöyle ki, bir erkek bir kadına ilgi gösterince, ilk önce kadın erkeği reddeder. Türk kadınından başka hiç kimse ‘askıda bırakmanın’ psikiolojik oyununu beceremez. Bu yüzden de erkekler için direnim çok önemli. Erkeklerin flört arzusu ise, fazla cesaret gerektirmiyor. Erkeğin karşı cinse olan ilgisi, anne sütü emerken başlar. Türklerin bakışlarındaki meşhur hevesin sebebi de bu olsa gerek.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Almanya
Almanların flört kültürüne bakılırsa, emansipasyonun yoğunlukta olması göze çarpar. ‘Bella Italia’ da coşkuyla yaşanan şeyler, Almanya’da kadınlara cinsel olarak haksızlık yapıldığı gerekçesiyle pek ilgi görmüyor. Ancak, alkolün etkisi altında abartılı iltifatların ve aşk sözlerinin sonu gelmiyor. Belki de bu yüzden bira, başka hiç bir yerde olmadığı kadar hızlı ve rahat tüketiliyor. Bir kadın bir erkeğin bakışlarına karşılık vermediği takdirde, erkek genelde geri çekilir. Alman bayanların çok net bir dili var. Erkeği uzun süre bekletmeyen Alman kadınları, aynı zamanda girişkenler de. Fransız komşularından bilinen naz ve inatçılık, onlara çok ters geliyor.

Büyük Biritanya / İrlanda
Britanyalı için geçerli olan, İrlandalı komşusu için de aynen geçerlidir. İspanyol erkeği, kaygısızca ve profesyonellikle ‘Hola, bir bahçenin en güzel çiçeğisin sen!’ kelimelerini söylerken, adalılarda böyle bir laf atma şeklinin hayali bile yüzlerini kızartır. İngiltere veya İrlanda’da caddelerde kadının peşinden laf atılmaz veya arabadan korna çalınmaz. Komplimanlar bu iki ülkede mütevazıyla yapılır. Bu ülkelerde sırnaşık Don Juan’lardan korkmanıza gerek yok. Uzun oturma odası şeklindeki meşhur Pub’larda bile, başka yerlerdeki kiliselerde davranıldığından daha nezaketli hareket ediliyor.

İspanya
Flört etmek, İspanya’nın en çok sevilen sporu. Sahilin rahat ortamı, flört için en uygun yer. İspanyollar, Türklerde olduğu gibi, gözlerle flört etmekte uzmanlar. Rutin hale gelmiş rahatlıkla geniş repertuarlarından farklı tesir metodları sergiliyorlar. İspanyollu Don Juan’ın bakışlarla flört etmede usta olması, sözlü flörtte Avrupalı rakibi İtalyan Casanova karşısında mağlup olması anlamına gelmiyor. İspanyol erkeği iletişim kurmayı ve dışarıya çıkmayı seven biridir. İşten sonra, yoğun çalışmaktan dinlenmek için eve koşmayan İspanyol erkeği, bir cafeteryaya gidip arkadaşlarla buluşmayı tercih eder.

İtalya
Flörtün doğduğu ülke. Ama birşey kesin: İtalya’da ilk adım kesinlikle kadından gelmez. Zaten buna da ihtiyacı yok, çünkü sağdan soldan ‘Ciao bella’ (Merhaba güzelim), ‘topolino’ (küçük fare) ya da ‘gioia’ (mücevher) gibi laflar işitmekte. Bu tür komplimanlar kadınlarda şişkinlik yaratıyor, çünkü refleks hareketiymiş gibi bir izlenim bırakıyor. Belki de kadınlar bu yüzden vurdum duymazlıkla ve soğukkanlılıkla karşılık veriyorlar. Flörtü, geleceği olan bir ilişkinin başlangıcı olarak görmesi, kadının geleneklere ne kadar düşkün olmasına bağlı. Her iki cins de aşırı derecede kıskançlar. Kadın başka erkeklerle flört ediyorsa, üstelik bunu erkeğin arkadaşlarının yanında yapıyorsa, bu durum erkeğin ateş püskürmesine yol açar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler