Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Gamze Karaman Kimdir?

Güzelliği dillere destan olan bir kişilik olan Gamze Karaman son derece kaliteli ve mütevazi kimliği ile son derece başarılı bir oyuncudur. Terazi burcundan olan yıldız ve güzel oyuncu 1982 yılında İstanbul ilinde doğmuştur. Başarılı bir eğitim hayatını lisans eğitimi ile Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde tamamlayan Gamze Karaman, milli hentbol sporcusu olarak da lisans sahibidir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


1.72’lik boyu ile son derece gösterişli bir fiziğe sahip olan güzel oyuncu, sanat dünyasına ilk girişi güzellik yarışmasında elde etmiş olduğu başarısı ile sağlamıştır.

Gamze Karaman

Gamze Karaman

Gamze Karaman 2003 yılında ortaya koyduğu muhteşem bir azimle Türkiye Güzeli seçilmiştir. Hemen akabinde düzenlenen Dünya Güzellik Yarışmasında 2004 yılında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı elde etmiştir. Tüm bu başarıların ardından ülkesine döndüğünde birçok teklif olan ünlü oyuncu kariyerine sinema ve dizi filmlerde rol alarak devam etme kararı almıştır.

Ünlü oyuncu ayrıca hayatı boyunca vazgeçmediği sporu 10 yıl boyunca hentbol oynayarak ve akabinde spor spikeri olarak düşündüğü hayatını gerçekleştiremediği için buruk bir üzüntü ile magazin program sunucusu olarak devam etmiştir. Ünlü yıldızın ortaya koyduğu başarı dizi ve sinema filmleri ile arka arkaya gelmeye başlayınca tamamen oyunculuğa soyunmuştur. Şimdiye kadar 3 sinema filminde 3 adette dizi filmde rol almıştır.

Gamze Karaman, başarı dolu geçen hayatında sürekli olarak çalışmak zorunda kalmış, azim ve gayretlerinin sonucunda birçok yapıtta uzun süre rol almıştır. Özellikle “Harem” dizisindeki Abide Hatun rolü ile oyunculuk hayatındaki en iyi karakterlerden birini ortaya koyan güzel yıldız, kendini bu dizideki rolü ile birçok yapımcıya ve izleyiciye ispatlamıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler