Kategori | Güzellik

Güzel ellere sahip olmanın 5 yolu

Dış görünüşüne dikkat eden bayanlar bile çok zaman ellerine bakım yapmayı unutmaktadırlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Uzmanlar bakımlı ellere sahip olmanın sağlığa da etki ettiğini tespit ettiler . Ellere bakımın 5 kuralı aşağıda yer almaktadır:

güzel eller
1. Bol su içmek
Suyun sağlığa yararı saymakla bitmez. Günde 2 litre sıvı almak sağlıklı yaşamın temel şartı olmakla birlikte, güzel bir cilt için de paha biçilmez bir malzemedir. Vücutta ihtiyaç duyulan su tüketimini karşılanmazsa, kurumaya başlayan ciltte çeşitli sorunlar oluşur. Özellikle ellerden başlayan bu kurumayı önlemek için bol bol su tüketimi önerilir .

2. Ev işleri yaparken eldiven giymek
Gün boyunca kendimiz de bilmeden en çok ellerimiz zarar görüyor. Özellikle ev işleri ellerin daha çok dış etkilere maruz kalmasına neden oluyor. Bu çalışmaları yaparken eldiven giymeye çalışın. Bu zararı gidermek için ellerinizi günde 2 kez nemlendirin.

3. Elleri yıkarken dikkatli olmak
Elleri düzenli olarak yıkamak vücudu mikroplara karşı korumak için önemli şartlardan. Fakat ellerinizi yıkarken cildinizi ihmal etmeyin. Uzmanlar suyun aşırı sıcak veya soğuk olmamasını tavsiye ediyorlar. Onlara göre , kullanılan sabun cildi kurutmamalı ve nemlendirici içermelidir.

4. Güneş ışınlarından korunmak
Ellere etkileyen faktörlerden biri de güneş ışınlarıdır. Uzmanlar güneşin cildimizde oluşturabileceği lekelere karşı krem ve losyon kullanımını öneriyorlar.

5. Gece masajı yapmak
Gün boyunca ellerinize bakım yapmak için zaman bulamıyorsanız, bunu geceleri yapın. Cildinize uygun maske hazırlayın ve nemlendirici kremlerle masaj yapın . Her gece 5-7 dk yapılan masaj ellerinizin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlayacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler