Kategori | Sağlık, Spor

Hangi egzersizleri ne kadar süre ile yapmalıyım?

Şimdiye kadar yazılanları okuduktan sonra egzersizlere hemen başlamak için olduğu kadar fazlasını yapabilmek için de çok istekli olabilirsiniz. Ancak eğer egzersizleri çok fazla ve çok çabuk yapacak olursanız kaslarınızı ve dokularınızı hasarlayarak daha işin başlangıcında pes edebilirsiniz. Ayrıca bu istekliliğiniz sadece bir an için değil tüm yaşamınız boyunca sizinle birlikte olmalıdır. Unutmayınız ki yukarıda yazılanlar tüm yaşam boyunca gerçekleştirilen egzersizlerden elde edilen sonuçları özetlemektedir. Gerçekten rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir veya iki egzersiz ile işe başlamak ve zaman içinde giderek bunları artırmak ve yenilerini eklemek bu işi bir alışkanlık haline getirmenin en iyi yollarından biridir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


egzersizlerNe kadar egzersiz yaptığınız hem size hem size özgü durumunuza bağlıdır. Kimisi için bacaklarını kuvvetlendirmek ve jogging yapabilmek için 50kg’lık bir ağırlık yeterli olabilirken kimileri için kollarını güçlendirip çamaşırı sıkabilmek için 1kg maksimum ağırlık olmaktadır. Amaç bulunduğunuz durumu daha iyileştirmek olmalıdır.

Bazı kimseler egzersizlerden çok yorucu olabileceği nedeni ile korkmaktadır. Ancak yine araştırmalar sağlıklı kalabilmek için yorucu egzersizlerin yapılmasının gerekmediğini göstermiştir. Orta ağırlıktaki egzersizler de başarılı olabilmektedir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler