Kategori | Kişisel Takılmaca

Hayattan zevk almanın yolları

Küçük şeyler çoğu zaman hayattan daha fazla zevk almanızı ve kendinizi sevmenizi sağlar. İşte size mini mini 15 neden! Haydi ne duruyorsunuz, gülümseyin!

-- Sponsorlu Bağlantılar --


1. Çikolata yediğiniz için suçluluk duymayın.
Çünkü çikolatanın içeriğindeki kafein ve “theobramine”, iki uyarıcı madde olarak kalp atışlarını hızlandırır, kan şekeri seviyesini arttırır ve zihni açar. Ayrıca mutluluk hormonu olan endorfinin salgılanması için vücudun ihtiyaç duyduğu şeker ve yağı da içerir.

mutluluk

2. Turuncudan enerji alın
Renk terapistlerine göre, turuncu insana neşe, mutluluk ve canlılık veriyor. Siz de kıyafet ve aksesuarlarınızda bu rengi tercih edin.

3. Doğaya çıkın
İlk fırsatta kendinizi doğanın kucağına atın. Hafta sonunda gideceğiniz bir doğa gezisi, hem kafanızı dinlemenizi hem de enerji kazanmanızı sağlar. Günlük hayatın stresiyle başa çıkmanız kolaylaşır.

4. Plan yapmayın
Bazen en çok eğlenilen zamanlar plan yapılmadan geçirilen zamanlardır. Hiç aklınızda yokken tatile çıkın. Akşam eve gidip yatmak yerine arkadaşlarınızla buluşup sinemaya gidin.

5. Taze sebze ve meyve yiyin
Çiğ sebze ve meyve yemek insana güç, enerji ve hastalıklara karşı direnç kazandırır.

6. Spora gidin
Zayıf görünmek için çaba harcamak yerine spora başlayın. Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak hem formda bir vücuda sahip olmanızı hem de kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar.

7. Hayvan besleyin
Yapılan araştırmalar köpek besleyen insanların yeni insanlarla tanışmak konusunda diğerlerine göre on kez daha şanslı olduklarını gösteriyor. Köpek sevenler, çok daha mutlu, sağlıklı ve popüler insanlar oluyorlar.

8. İyilik yapın
Yaptığınız her iyilik size bir şekilde geri dönecektir. Otobüste yaşlı bir insana yer verin. Torbalarını taşıyamayan komşunuza yardım edin. Kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

9. Şans oyunları oynayın
Kim bilir? Belki şans bu sefer yüzünüze güler. Piyangonun size çıkmasını umutla beklemek bile sizi mutlu edecektir.

10. Ona çiçek yollayın
Sevgilinize çiçek göndererek onu şaşırtın. Üzerine seksi bir not yazmayı da unutmayın.

11. Naneli şeyler yiyin
Nane kokusu egzersiz yapmanızı kolaylaştırır. Spor yaparken ağzınıza naneli şeker alın.

12. Yarışmaya katılın
Televizyondaki binlerce yarışma programından birine katılın. Hiçbir şey kazanamasanız da yarışmaya katılma heyecanı ve eğlenceli zaman geçirmeniz yeterli.

13. Vitamin alın
Kendinizi enerjik hissetmek için C vitamini almayı unutmayın. Bu, vücudunuzun serbest radikallere karşı savaşmasını ve bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar.

14. Doğum gününüzü kutlayın
Doğum gününüz olmasa da arkadaşlarınızla buluşup eğlenmeye gittiğinizde pasta kesin ve dilek tutun.

15. Korku filmi kiralayın
Arkadaşlarınızla birlikte patlamış mısırlarınızı alıp koltuğa gömülün ve korku filmi seyredin. Kimin en çok korktuğunu ve nasıl tepki verdiğini görmek komik olabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Hayattan zevk almanın yolları” yorumları: 1 Yorum

  1. Mısra Soylukan dedi ki:

    Okurken keyifleniyorum. Artık bir dergiye ihtiyacım kalmıyor demiyeceğim ama kalsın istemiyorum… Daha genişletip resimlerle bir dergi görüntüsü verebilirseniz daha da keyifleneceğim.

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler