Kategori | Teknoloji

Huawei Avrupa’da Yaygınlaşıyor

Çin’in ağ elektroniği üreticisi Huawei şirketi önümüzdeki 5 yılda Avrupa’da 5500 iş yeri yaratmak niyetinde. Bu konuda Çin’in devlet gazetesi China Daily bilgi verdi.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


huawei

Dünyanın ikinci dev telekomünikasyon ekipmanları üreticisinin temsilcilerinin verdiği bilgiye göre, şirket Avrupa alıcılarına geniş bant internet çıkışı için öncü projeksiyon ve yönetim ürünlerini de sunmak istiyor. Huawei Enterprise Business Group şirketinin pazarlama Başkanı Patrick Chan, “Huawei’in Avrupa’daki bu işinin yıllık girdisi 3-5 yıldan sonra 1 milyar dolardan fazla olmalıdır” dedi.

Şirket temsilcilerine göre ayrıca, Huawei Avropa Komisyonu şirketin rakipsizlik davranışı ve Çin hükumetinden uluslararası genişlemesi için ucuz kredi ve dotasiyalar alması ile ilgili suçlamalarına rağmen Avrupa yaygınlaşacaktır. Patrick Chan ayrıca belirtti kii,  Avrupa şirket için Çin istihbaratı ile işbirliğinde suçlandığı ABD ile karşılaştırıldığında daha umut verici bir piyasadır. Bizim Avrupa’daki beklentilerimiz birkaç asılsız suçlamalarla karşılaştığımız ABD’den farklıdır, – diye belirtiyor.

Huawei temsilcilerinin aktardıkları bilgiye göre, şirket önümüzdeki 5 yılda tüketim tesisleri ve kurumsal hizmetler alanında girdiyi yaklaşık 10 kat artırmak niyetindedir. Geçtiğimiz 2012 yılında Çin üreticisinin satış hacmi 35 milyar dolar oldu.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler