Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

İpek Tenolcay Kimdir?

Sinema ve dizi filmlerde göstermiş olduğu üstün başarısı ile kendisini kısa sürede tüm Türkiye’ye tanıttıran İpek Tenolcay, rol aldığı birçok yapımın hakkını vererek seyircinin gönlünde taht kurmayı başarmış oyunculardan sadece biridir. Ünlü olmaya ilk olarak mankenlik yaparak başlayan güzel sanatçımız 1970 yılında İstanbul dünya gelmiştir. Fiziği ve güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan güzel oyuncu mankenlik hayatında oyunculuk hayatına hızlı bir giriş yapmış, ortaya koyduğu tüm rollerde son derece başarılı olarak yapımcıların aradıkları yüzlerden biri haline gelmiştir. Usta oyuncu ilk olarak 1996 yılında kendisine verilen oyunculuk kabiliyetini Şehnaz Tango ile göstermiş, ilk denemesinde son derece başarılı olarak televizyon ve sinema hayatına merhaba demiştir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


İpek Tenolcay

İpek Tenolcay, alışmaya başladığı televizyon hayatında bir dönem sunuculukta yaparak kendisinin bu alanda da ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermiştir. Kendine verilen tüm rollerin üstesinde büyük bir başarı ile gelen sanatçımız kendisini tüm Türkiye’ye 1998 yılında başrol oynadığı Örümcek dizisi ile tanıtırken özellikle Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır karakterinin eşi olması, bir anda gündeme oturmuştur. Dizi de aynı zamanda Laz Ziya lakaplı karakterinde kızını canlandıran İpek Tenolcay, unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştır. Toplamda 22 adet sinema ve dizi filmde rol alan oyuncumuz Şehnaz Tango, Örümcek, Abdülhamit Düşerken, Kurtlar Vadisi, Sev Kardeşim ve Umutsuz Ev Kadınları yapımları ile ön plana çıkan bir oyunculuk performansı vardır.

Güzel ve başarılı bir oyuncu olarak hayatını devam ettiren sanatçımız halen birçok yapıtta görev almakta ve aldığı bu rolleri en iyi şekilde canlandırarak izleyiciye büyük bir keyif sunmaktadır. Son olarak Zeytin Tepesi dizisinde karşımıza çıkan ünlü oyuncu en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü ise yine oynadığı Kurtlar Vadisi dizi filmindeki başarılı rolü ile almıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler