Kategori | Oyuncular, TV

İsmail Filiz Kimdir?

Sinema ve sanat dünyası içerisinde yer alan isimlerden bazılarının, hele ki özellikle bir dönem çok fazla duyduğumuz keşfedilme olaylarından birine, günümüz sanat dünyasının içerisinde yeniden yaşamıştır. Bir dönem İbrahim Tatlıses gibi bir sanatçının inşaatta, birçok ses sanatçısının Unkapanı’nda keşfedildiği gibi sinema dünyası, İsmail Filiz isimli oyuncuyu da bu şekilde tanımıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


İsmail Filiz aslen Çankırı doğumlu olup, tam bir Anadolu yiğididir. 1980 yılında dünyaya gelen oyuncu, varlıklı bir ailenin 3 evladından biri ve en büyük olanıdır. Ailesinin birçok ticaret kuruluşunun sahibi olması ve özellikle de kendisinin Çankırı vilayetinde benzin istasyonu işletmesi onun ne kadar başarılı ve sorumluk sahibi biri olduğunu gösterir. Ama oyuncunun hayattan asıl beklentisi ve istediği şey, bir gün bir şekilde sanat dünyasının içerisine girmek olduğudur. Artık duamı dersiniz yoksa İsmail Filiz’in çok istemesi midir nedir bilmiyoruz.

İsmail Filiz Kimdir?

İsmail Filiz “Paşa Gönlüm”

Eşine az rastlanır diyeceğimiz bir olay ama ülkemizde bir dönem o kadar çok yaşanmıştır ki, kısmet İsmail Filiz’inmiş. Filiz, bir gün benzin istasyonunda bulunduğu sırada iyi bir gözlemcinin dikkatini çekmiştir. Hal öyle ki, Sayın Filiz usta oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’na benzemesi ile birlikte yepyeni bir dünyanın kapılarının açılması manasına gelir. İsmail Filiz bir anda Türkiye’nin en gözde dizi filmlerinden birinde başrol olması için teklif alır. Bu teklif, Ezel dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun ameliyattan önceki hali olan Ömer karakterinin canlandırılmasıdır.

İsmail Filiz, artık ticaret yapmak istemiyor! Onun tek istediği şey sadece oyunculuk ve sanat dünyasında kalıcı olmaktır. Oyuncu, sinema deneyimini de 2011 yılında aksiyon ve dram türü film olan Anadolu Kartalları filmindeki Tunç rolü ile gerçekleştirmiştir. İsmail Filiz, şimdilerde usta oyuncular; Tarık Pabuçcuoğlu, Kerem Atabeyoğlu ve Derya Alabora ile birlikte “Paşa Gönlüm” dizi filmindeki Melih karakterini canlandırmaya hazırlanıyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler