Kategori | Kadın

Kadınlar Ne İster?

Böyle bir başlık açmakta nerden çıktı diyebilirsiniz ? Birkaç gün önce arkadaşlarla bu mevzuyu tartışıyorduk. Yani tartışma boyunca bayanlar öyle bir anlattılar ki bir ara içimden ” Allah belanı vermesin! yazık şunlara ya.. Halbuki sadece sevilmek istiyorlar! Bunu bile beceremiyosunuz. ” dedim.  Pek fazla geçmedi üstünden ki bu sefer; hani durumu iyi olsa, e biraz yakışıklı olsun canım.., arabasız olmaz, bu devirde kiramı çekilir, ben bulaşık yıkayamam o yıkasın, off ben hergün yemek yapamam! o yapsın, çocuğa kim bakacak?, ben çalışmam.. vs vs..  yani anladımki aslında sevilmek dışında herşeyi istiyorlar 🙂 Garip şey dimi aslında yani erkeklerin uğraşması gereken bu sualin cevabını kendileride bilmiyorlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Şimdi bu yazımı okuyan bayanlar diyecekki biz sadece sevgi saygı bekliyoruz. Bende hadi ordan! dicem 🙂

Bir arkadaşım diyor ki:

Kadınlar ne ister sorusu, çözümü tamamen mümkün olmayan kişilerarası ilişki denklem sorusu. Hiç bir şey, çok şey ve her şey bu  denklemi tersten çözmek, kadınların ne istediği değil ne istemediğini bulmak daha işlevsedir, böylelikle sadece istediklerini yaparak değil, istemediklerini yapmayarak da sorun çözülesi bir hal alabilir ama yine de bu denklemin tersindeki fiziksel eksiklik nedeniyle tamamen çözümden bahsedilemez.

Bende dedim ki;

Bak dai sana bi fıkra anlatıyım 🙂

Yolda yürürken karların arasında bir yağ lambası bulur bir eskimo. “para eder mi, antika mıdır acaba” diye düşünürken, üzerindeki karları almak için lambayı bi ovalamış bulunur ve o an lambanın içinden bir cin çıkar. Adam şok içinde cine bakarken, cin klasik sorusunu sorar:

– Merhaba sahip, dile benden ne dilersen.
Eskimo kat kat giysilerine ve kalın kabanına rağmen ne kadar üşümekte olduğunu düşünür ve dileğini diler:
– Ekvator biraz kuzeye kaysın da buralar ılımanlaşsın bari.
Cin afallar;
– Sahip sana dile ne dilersen dedik de; abarttın yani. ekvatoru kuzeye kaydırmak için dünyanın eksenini biraz daha eğmem gerek, bu sefer ağırlık merkezi yörünge düzleminden şaşacak, bunu dengelemek için yörüngeyle oynamam gerekir ki güneş sistemini tamamen değiştirir bu samanyolunu da dolayısiyle, samanyolundaki kütle çekim dinamiklerini tamamen yeniden dizayn etmem gerekir. rica ediyorum, makul bişii dile.
Eskimo hayal kırıklığına uğrar, başka bir dilek düşünür.
– Tamam buldum, kadınlar ne ister, onu bilmek istiyorum.
Cin mavi ekran falan olur,
– Sahip be; demin şey yapamadım ben, kaç kilometre kaydıralım dediydin ekvatoru?

Yani bu sorunun bir cevabı yoktur, aslında böyle bir soru olmasıda saçmadır.

Freud yıllarca bu soruya tam bir cevap bulamazken şöyle bir açıklama yapmıştır;

Muhtemel yanıtlardan birisi de şudur: erkeğin mahvolduğunu görmek ister (kendisi için / uğruna). Fiziksel, manevi ya da maddi olması farketmez. Bu, şu fani dünyada bir kadını gerçekten tatmin edecek tek durumdur.

Dimi şimdi koskoca Freud çözememiş benmi uğraşcam bayanların ince ruhuyla 🙂

Kendimle çelişkiye düşmek gibi olmasın ama abartı olmamak kaydıyla bayanların, erkeklerden daha fazla beklenti içine girmelerini normal karşılayabilirim.

Neticede biz bir bayanı gördüğümüzde afedersiniz ” beynimizle uçkurumuz kısa devre yapıyor ” yani bir sex objesi olarak görüyoruz. İstisnalar olabilir fakat kaide bozulmayacaktır.  Bu nedenle fiziksel beklentiler içine giriyoruz hemen, bir süre sonra bu beklentiler; ” karşı taraf benden fazla birşey beklemesin ” beklentisine dönüşüyor.

Bayanlar ise doğurganlığın vermiş olduğu hissiyatla önce güven, güç, sadakat, sevgi ve saygı, daha sonra ise, garip, gizemli, çoğu maddiyata dayalı beklentiler içine giriyor. İşte bu ikinci beklentilerin artmasıda bizi huzursuz ediyor. Bizde normal olarak “yahu ne yapsak yaranamıyoruz bu hanıma! ” diyoruz. Sonrasında ise kadınlar ne ister sorusu gelişiyor.

Yani kadınların isteklerine pek kızmamakla beraber cevabının aşşağıdaki gibi olduğunu düşünüyorum.

 • biraz hırsız-polis’teki çınar’dan,
 • biraz gümüş’teki mehmet’ten,
 • biraz beyaz gelincik’teki mustafa’dan,
 • biraz yabancı damat’taki niko’dan..

Kendini Afrodit Sanan Havalı Kızlar Hakkında Bilimsel Olmayan Bir Çözümleme. Kendini Bilen Güzel Bayanlarımız Üstlerine Alınmasınlar.

 • Ne kadar verirsen daha çoğunu istiyor. her anlamda: para, sevgi, seks, aşk… çünkü bunları vermeye aday olan adamlar, zaten her daim kapıda hazır bekliyor.
 • Tutamayacakları sözleri hiç düşünmeden, o anki duygularıyla veriyorlar. realist olamıyorlar. hızlı verilen kararların çoğunun sonu hüsranla bitiyor.
 • Belli yaşlarda belli krizlere giriyorlar. sırasıyla: evlilik, bebek, yaşlanıyorum, tatminsizlik…
 • Bir ilişkiyi önce kafada bitiriyorlar, sonra da sizi kızağa çekip hayatından çıkarmadan, yani kaybetmeden oyalıyorlar. ne zaman ki yeni bir aday okeyleniyor, işte sizi o zaman terk ediyorlar. kadınlar bir dalı tutmadan diğerini bırakmıyor.
 • Bahane yaratmada üstlerine yok. üç senelik bir ilişkinin ilk gününde söylediğiniz bir şeyi, o kadar zaman içlerinde tutup, ayrılırken kafanıza kakıveriyorlar.
 • Güven dedikleri şey, emin olun aslında paradan başka bir şey değil.
 • Genelde belli bir yaştan sonra akılları başlarına geliyor. yaptıklarına pişman oluyorlar.
 • Artık aldatma konusunda kadınlar erkeklerden daha hızlı.
 • Erkekler de sütten çıkmış ak kaşık değil. buna ben de dahilim!
 • Herkesin sevdiği biri tarafından, bir kez olsun aldatılması gerekiyor kanaatindeyim. (benim gibi!) böylece sonraki ilişkilerinizi adam gibi yaşıyor, karşınızdakini kırmamaya özen gösteriyorsunuz.

Bir erkeğin kaleminden…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler