Kategori | Diziler, TV

Kayıp dizisi oyuncuları isimleri ve rolleri

Kanal D ekranlarının yeni sezon dizilerinden olan Kayıp ilk bölümü ile çok ses geitrdi. İlk bölümde zengin ailenin oğlu Kerem kaçırıldı. Dizinin ilerleyen bölümlerinde bu kaçırılma ile birlikte bazı sırlar ortaya çıkacak.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Kayıp dizisinin başrol oyuncularının isimleri merak edilmektedir. Bu yazımızda sizlere başlıca oyunculardan bahsedeceğiz.

Mehmet Kantarcı rolünde Mete Horozoğlu

Kayıp dizisi Mehmet gerçek ismi

Mete Horozoğlu Kayıp dizisinde Avukat Mehmet’i canlandırıyor. Eski polis olan avukat Mehmet Şarman ailesinin kayıp oğlu olan Kerem’in bulunması görevini üstlenir.

Mete Horozoğlu 197 Ankara doğumlu tiyatrocudur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Kariyerine tiyatro oyunculuğu ile başlayan Mete Horozoğlu İstanbul’a yerleştikten sonra dizi ve film projelerinde yer aldı. İzleyiciler tarafından Yanık Koza dizisinde Semih karakteri ile tanındı. Son dönemlerde oynadığı Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Soner karakteri ile de bilinmektedir. Oynadığı dizi ve filmler: Taş Mektep Hititya: Madalyonun Sırrı. Açlığa Doymak (Eyüp), Kurtuluş Son Durak (Nejat), Öyle Bir Geçer Zaman ki (Soner), Vay Arkadaş (Dildo), Kavşak (Tamer), Bitmeyen Şarkı, Nefes: Vatan Sağolsun (Mete Yüzbaşı), Hesaplaşma (Ozan), The Wackness (Seslendirme), Kalpsiz Adam (Bülent), Eksik Etek, Arthur ile Minimoylar (Seslendirme), Yedi Günah Yedi Tepe Bir Metropol, Yanık Koza (Semih), Yalancı Karım (Faruk), Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Memur Çığırtkan), Dolunay (Ünal), Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Dr. Mümtaz), Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım, Kalp Gözü Kampüsistan (Erdem)

Kerem Özdemir rolünde Erhan Can Kartal

Kayıp dizisi Kerem gerçek ismi

Erhan Can Kartal dizide ailenin kaçırılan oğlu rolündedir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisindeki şehzade Beyazıd’ın çocukluğu rolünden tanıdığımız Erhan Can Kartal ayrıca Nuri ve Ezel dizilerinde rol almıştır.

Leyla Şarman Özdemir rolünde Dolunay Soysert

Kayıp dizisi Leyla gerçek ismi

Dolunay Soysert dizide kaçırılan çocuğun annesi, zengin ailenin hanımı rolündedir. 1973 doğumlu oyuncu İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine tiyatroculukla başlamış ilk oynadığı film ise Cumhuriyet (Latife) filmi olmuştur. Nebraska Üniversitesi Drama ve Tiyatro Bölümünde eğitimine devam etmiş ve daha sonra Türkiye’ye dönerek dizilerde rol almaya başlamıştır. Bir İstanbul Masalı dizisindeki Derya ve Bebeğim dizisindeki Leyla karakteri izleyiciler tarafından en iyi bilinen rolleridir. Kendisi gibi oyuncu olan Sinan Tuzcu ile evlidir.

Özlem Albayrak rolünde Aslı Enver

Kayıp özlem gerçek ismi

Aslı Enver Kayıp’ta karşımıza çekici bir kadın rolü ile çıkar. Evin hanımı Leyla’nın arkadaşı ve onun kocası Kemal’in aistanını canlandırmaktadır. Aslı Enver 1984 Londra doğumludur. 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye yerleşmiştir. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni ve Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Seyirci tarafından Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Mine ve Suskunlar dizisinde Ahu karakteri ile tanınmıştır.

Kemal Özdemir rolünde Kaan Taşaner

Kayıp Kemal gerçek ismi

Kaan Taşaner dizide ailenin babası rolündedir. 1979 doğumlu dizi ve tiyatro oyuncusu olan Kaan Taşaner Konya S. Ü. Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı mezunudur. İzleyiciler tarafından Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde oynadığı Erdoğan Yaşaran rolü ile tanınmıştır. Kuzey Güney’de Şeref Komiser karakterini canlandırmıştır.

Faik Şaşmaz (Falko) rolünde İlker Kaleli

Kayıp dizisi Faik (Falko) gerçek ismi

İlker Kaleli dizide kötü adam, çocuğu kaçıran çetenin başı rolündedir. 1984 İstanbul doğumludur. Kültür üniversitesi Sanat yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 2 yıl Dj olarak müzik yapıp aynı zamanda müzik direktörlüğü yapmıştır. Kanal D’de yayınlanan Kayıp Şehir adlı dizi ile izleyici tarafından tanınmıştır.

Murat Şarman rolünde Kürşat Alnıaçık

Kayıp Murat gerçek ismi

Kürşat Alnıaçık dizide Leyla’nın abisi rolündedir. 1962 Ankara doğumlu olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Çok sayıda projede yer alan Kürşat Alnıaçık Kayıp dizisi öncesinde Sakarya Fırat’ta Bakır rolünü canlandırmıştır. Ayrıca Deli Yürek dizisinde Savaş Doğan’ı oynamıştır.

Yasemin Özdemir rolünde Zeynep Altıner

Kayıp Yasemin gerçek ismi

Ailenin küçük kızı Yasemin’i canlandıran küçük oyuncunun adı Zeynep Altıner. Ayrıca Fox ekranlarında yayınlanan Sana bir sır vereceğim adlı dizide kaçırılan çocuk olan Derya rolünde karşımıza çıkmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Kayıp dizisi oyuncuları isimleri ve rolleri” yorumları: 1 Yorum

  1. ade eras dedi ki:

    hastasıyız abi yo yo
    Herkese tavsiye edeiyom

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler