Kategori | Güzellik

Koklayarak zayıflama nedir?

Günün birinde koklayarak da zayıflayabileceğiniz aklınıza gelir miydi? Japon bilimadamlarının araştırdığı bu konunun sonuçalarını belki de çok yakında göreceğiz…

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Gün geçmiyor ki zayıflamak için yeni bir yöntem, yol yordam ortaya atılmasın. Güzellik salonlarındaki aletlerden tutun da bitkisel çaylara, yöntemlere kadar pek çok zayıflama sağlayan yöntem var. Sadece diyet ve sporla yetinemeyenler, kısa yoldan kilo vermek isteyenler bu yollardan kendilerine uygun olanını seçerek incelmeye çalışıyor. Hangisi ne derece yararlı ve sonuca ulaştırıyor bu konuda yorum yapmak oldukça zor ama sürekli farklı yöntemlerin çıktığı diyetle ilgili yenilikleri takip etmek çok da kolay değil.

Geçenlerde NTVMSNBC’de çıkan bir haber de gerçekten şaşırtıcı olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Bu kez ne yeni bir alet ne de bir zayıflama hapı. Bu kez koku alma duyumuz zayıflamayı sağlayacakmış. Habere göre, Japon bilimadamları kadınların kilo vermesini sağlayacak bir koku bulmuşlar. Japon kozmetik firması Shiseido için çalışan bilimadamları greyfurt, karabiber, tarhun ve rezene karışımının koklanmasıyla kilo verildiğini keşfetmişler. Bu karışım beyni harekete geçirerek vücutta yağların yakılmasına yardım eden bir elementin salgılanmasını sağlıyor.

Üstelik yapılan araştırmalar bununla da sınırlı kalmamış. Ünlü kozmetik firması yaptığı araştırmalarda kafein ve bu koku karışımından oluşan parfümü vücutlarına bir ay boyunca süren 20 kadından 14’ünün bel ve kalça kısımlarının inceldiğini anlamış. Bu kadınlar aynı zamanda kilo da vermiş. Tüm bu olumlu gelişmeler üzerine firma bu kokuyu içeren kozmetik ürünlerini bu yaz piyasaya sürecekmiş.

Ne diyelim hayırlısı…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler