Kategori | Astroloji

Kova Burcunun Özellikleri

Bir hava grubu burcu olan Kova, sıcaklık ve duygulardan çok, entelektüel ideallerle ilgilenir. Orjinal şeyler ve çektikleri bilgi açlığı, onları motive eder. Eskileri alt ederek, dünyaya yenilik getirmek isterler. Bilge olmalarına karşın, hiçbir şey bilmediklerine kendilerini inandırmışlardır. Hümanist, filozof, reformcu ve rasyonalisttirler. Yenilikleri getirmek için eski olanı yıkan; kültürler ve insanlar arasında eşitliği sağlamaya uğraşan, ütopya gerçekleştirmek isteyen insanlardır. Kovalar olmasaydı, Ortaçağ’ın karanlıkları sürüyor olabilirdi. Şimdi, Fransız Devrimi’nde kimin parmağının olduğunu anlıyorsunuz. Onların ilkeleri; “kardeşlik, eşitlik ve özgürlük”tür. Olağanüstü bir soyutlama yetenekleri vardır ve hayalgüçleri ile yaratıcılıkları çok gelişmiştir. Kovalar, düşünen insanlardır. Felsefe, Yaylardan sonra Kovalarla özdeştir. Kovaların bağlanmak ve bütünleşmekte güçlük çekmeleri, güçlü özgürlük istekleri, yalnızlığı sevmeleri ne ve zaman zaman aşağılık duygusuna kapılarak içlerine kapanmalarına neden olur. Perspektif sahibi bir gözlemci olabilecekleri gibi, dünyadan kopuk yaşayarak, hayata geçirilemeyecek pek çok düşünce de üretebilirler. Tarafsız, sempatik ve hoşsohbettirler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


kova burcu

Sevgi ve güvenlik ihtiyacına göre, Kovalar bir tek kişiyle derin bir ilişkiye girmek yerine, geniş bir gruba yönelirler. Çok çeşitli etkinliklerde rol almalarını abartmamaya dikkat etmelerinde yarar var. Bu, insanların kendilerine çok fazla yaklaşmalarına karşı kendilerini korumak için geliştirdikleri bir yöntem olabilir. Muhtemelen arkadaşlığın, özgürlüklerinden vazgeçmek ya da kendilerinden ödün vermek, uzlaşmaya gitmek olduğundan endişe duyarlar. Arkadaş oldukları takdirde, taviz vereceklerinden korkarlar. Buna rağmen, insanları tanımak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmak isterler. Arkadaşlık ilişkilerinde, kendileri için yüksek standartlar belirler, ve dostlarıyla olağanüstü bir dayanışma içinde bulunmak yaklaşımı içindedirler.

Duygularını dostça, mesafeli ve soğukkanlı bir tavırla saklarlar. Çeşitlilik arzuları, kalıcı sevgi bağları kurmalarını engeller. Olağandışılığı ve yanlış anlaşılmaları, Kovaların toplumdan soyutlanmalarına neden olabilir. Yüksek amaçlar için kendilerini feda etmeleri, muhtemelen kendilerini diğer insanların üzerinde görmelerine neden olur. Bu tür durumlarda, kendileriyle gurur duyarlar. Her zaman özel olmak ihtiyacı içindedirler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler