Kategori | Güzellik

Kusursuz yaz makyajı nasıl yapılmalıdır?

Yaz makyajı nasıl yapılır diye bir düşünceniz varsa bu konuyu dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Yaz ayları için daha farklı makyaj teknikleri uygulamak gerekir. Bunun için de doğru yöntemleri bilmelisiniz. İşte sizler için yaz makyajı önerileri

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Cildinizi nemli tutun
Cildinizi her gün düzenli olarak nemlendirmenin genç ve parlak görünümünü korumaya katkısı çok büyük olacaktır. Uzmanlar yaz veya kış nemlendirici bakım kremleri kullanmak gerektiğini ifade ederken, yaz aylarında güneşe karşı koruyan bir nemlendirici kullanmanın daha iyi sonuçlar vereceğini söylüyor.

Uzmanlar, yaz aylarında nemlendirilmiş cildi en sağlıklı tutacak ürünün pudra olduğunu ifade ediyor. Kış döneminde kullanılan pudra güneşte koyulaşan vücuda açık kalır buna göre ilkbaharda bronz pudra kullanmak gerekir.

Büyüleyen gözler
Yüzün en ilginç bölgesi olan gözler makyajın hiçbir zaman ihmal edilmemesi gereken en önemli bölgesidir. Kapatıcı parmak uçlarıyla kalabalık dağıtılarak göze uygulanır ve göz çevresindeki görüntü toparlanır. Göz kalemi ile gözler dikkat çekmelidir. Anlam kazanan ve güçlenen bakışlarınız rimel kullanarak daha da dikkat çekici olur. Dolgunlaştıran, suya dayanıklı, kirpikleri güçlü ve hacimli gösteren rimel kombinasyonlarından birini seçerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Gözlerde far gibi bir ağırlaştırıcı kullanmayacağınız için rimeli istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Dolgun dudaklar
Dudak makyajınız için yaz ayları boyunca kullanacağınız bir parlatıcı muhakkak çantanızda bulunmalıdır. Dudak çevresini hem dolgun gösteren, hem sizin için nemlendirici görevi görecek bir parlatıcıyla dudaklarınızı boyayarak yaz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yaz aylarında hem cildiniz hafif bir makyajla dinlenmiş olur, hem makyaj çantanızın ağırlığından kurtulursunuz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler