Kategori | Güzellik

Makyajda küçük hileler

Makyajla görüntünüzü biraz değiştirmek ve daha güzel görünmek için küçük hilelere baş vurabilirsiniz. Gözleri daha büyük göstermek, dudakları dolgunlaştırmak, daha küçük burun, çıkık elmacık kemikleri ve yumuşak cilt görüntüsü yaratmak o kadar da zor değildir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Yuvarlak gözler

Yüzünüz yuvarlaksa ve daha kabarık çizgiler istiyorsanız, burada kaşlar önemli bir rol oynar. Kavisli kaşlar yüzü daha keskin gösteriyor. Bunun için kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç ​​noktasını bulun. Kaşınızın en yüksek bölümünü yani, eğriliğin başlayacağı yeri bulmak için göz bebeğinin bitiş noktasından kaşınızı işaretleyin. Göz kalemi ile işaretlediğiniz noktayı birleştirerek kaş şeklini düzeltin. Daha sonra cımbızın yardımıyla işaretin üzerinde kaşları alın.

İnce uzun yüzler

Yüzünüz ince ve uzunsa allıkla bu görüntüyü değiştirebilirsiniz. Allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Yanaklarınızn kenarına doğru uygularsanız, daha uzun bir yüze sahip olursunuz.

Kare yüzler

Böyle yüze sahip olan kadınlar ifadelerini yumuşatmak için elmacık kemiklerine sürdükleri allıkları şakaklarından kadar yaymalı.

Büyük yüzler

Sadece elmacık kemiklerinin üzerine allık sürüp burun bölümüne çok dokunulmamalıdır. Yine aynı şekilde kulaklara taraf çok gidilmemelidir.

Çizgiler

Sabah kalktığınızda alnınıza, burun kenarları ve dudak bölümündeki kırışıklıklar görünüyorsa, ince çizgiler için ışık yansıtan ürünler kullanın. Derin kırışıklıklar içinse kırışık dolduran kozmetik ürünler alın.

Geniş alın

Geniş alnı dar göstermek için mat ve bronzlaştırıcı pudra yada kapatıcı kremle cilt renginizden bir ton koyu allık alın ve bunu saç çizgisi boyunca sürün. İyice sürüp saç diplerine doğru yayın.

Aşırı çıkık elmacık kemikleri

Bu tip elmacık kemiklerini gizlemek için allığı öncelikle yukarıya doğru, daha sonra da kulaklara doğru iyice sürmek gerekir.

Parlayın

Simli ürünler kullanmaktan çekinmeyin. Bu ürünler dışarıdan iyi his oluşturmasa da uyguladığımız zaman yüzümüzde güzel duruyor. Simli fondöten ışığın az olduğu yerde sizi daha parlak ve çekici gösterecek.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler