Kategori | TV

Megan Young dünya güzeli seçildi

Endonezya’nın Bali adasında düzenlenen “Miss World 2013” güzellik yarışmasını 23 yaşındaki Filipinler temsilcisi Megan Young kazandı.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Finale “Miss Filipinler” ile birlikte “Miss Fransa”, “Miss Gana”, “Miss Brezilya” ve “Miss İspanya” çıkmıştı. Dünyanın en güzel 10 kızının ilk on listesinde Jamaika, Endonezya, İngiltere, Nepal ve Avustralya temsilcileri de vardı.

“Miss Cebelitarık” ise “İzleyici rağbeti” ödülünü aldı.

Megan Young

Geleneğe uygun olarak, kazanana “Miss World 2013” tacını geçen yılki yarışmada “Miss Dünya” seçilmiş güzel sunmalıdır. Bu nedenle genç Filipinli Megan Young’ın tacını Çinli YUY VENS taktı.

Dünyanın en güzel bayanı seçilen Megan Young ABD’nin Virginia eyaletinde doğdu. Megan 10 yaşındayken ebeveynleri Filipinler’e yerleşmişti.

23 yaşındaki Megan modellik ve oyunculuk yaptı, şimdiye kadar 13 filme çekildi. Küçük kardeşi Loren de oyuncu.

“Miss Fransa” kazananı 20 yaşındaki Marine Lorphelin 2. güzel, 23 yaşındaki Ganalı Naa Okailey Shooter 3. güzel oldu.

Megan Young

Megan Young

Marine Lorphelin

Marine Lorphelin

Naa Okailey Shooter

Naa Okailey Shooter

Bu yılki yarışmada katılımcılar ilk olarak sahneye bikini ile çıkmadılar. Sebebi ise Endonezyalı Müslümanlar arasındaki radikal İslamcıların kitlesel protestoları oldu.

Endonezya’nın İslam Konseyi “böyle çirkin eylemler maddiyatçılık, kadına tüketici tutum ve terbiyesizliği tebliğ ediyor” diyerek güzellik yarışmasının ülke topraklarında geçirilmesini tam yasaklamayı talep etmişti.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler