Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Mehmet Ali Kaptanlar Kimdir?

Türk sinemasında birçok oyuncuya sorsanız, oyunculuk nedir? Ve nereden başlar? Diye, size verilecek tek cevap olarak tiyatro tabiridir. Hemen hemen tüm usta oyuncuların gerçek başarılarının temelinde bu sektörde göstermiş oldukları deneyimleri ve tecrübeleri gelmektedir. Sevilen ve sayılan birçok sinema ve oyuncu dünyasının yetenekleri tiyatro kültüründen gelmektedir. Türkiye de tiyatro denildiği zaman akla gelen ilk oyunculardan biri de hiç şüphesiz Mehmet Ali Kaptanlar ismidir. Hem aldığı eğitimler ile hem de ortaya koyduğu tüm çalışmaları ile bu alanda ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermiştir. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda kendisinin hayatını inceledik ve sizlere Mehmet Ali Kaptanların yaşam hikâyesinden bazı kesitleri anlatmak isteriz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Mehmet Ali Kaptanlar Kimdir?

Mehmet Ali Kaptanlar

1959 doğumlu olan usta oyuncu, oyunculuk adına ilk deneyimlerini yaşayacağı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı bitirmiştir. Aldığı eğitimleri hayata geçirme adına ilk çalışmalarını 1983 ve 1993 yılları arasında İstanbul da tiyatrolarda görevli olarak yapmıştır. Daha sonra ülkemizin çeşitli tiyatrolarında görev yapan oyuncu, bir kişinin yetişmesinde de büyük pay sahibidir. Tiyatro ile adeta bütünleşen ustanın 41 adet tiyatro oyunu bulunmaktadır. Neredeyse tüm hayatını tiyatro üzerine kuran usta oyuncunun almış olduğu tüm ödülleri de hiç şüphesiz tiyatro dalından olmuştur.

Bir dönem ülkemizde sinema ve tiyatronun, dizi sektörüne kaymasından sonra başta Kurtlar Vadisi Pusu, Cemile, Sensiz Olmuyor ve Aile Saadeti yapımlarında rol almıştır. Herkesin beğeni ile izlediği bir oyuncu olarak hayatının tamamını tiyatroya adayan ve gerçek oyunculuk deneyimlerinin neler olduğunu herkese gösterme adına son derece başarılı bir sanatçımızdır. Mehmet Ali Kaptanlar, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da birkaç yapımda rol almıştır. Hem tecrübesi hem de yetenekleri ile bu alanda usta oyunculardan sadece biri olarak hayatımızdadır.

Usta oyuncu Mehmet Ali Kaptanlar bu sıralar Kanal D ekranlarının ayrılık komedisi dizisi “Ne diyosuun” ile izleyici karşısına çıkıyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler