Kategori | Dizi Haberleri, TV

O.C. Dizisi Konusu: Medcezir hangi dizinin uyarlaması?

Star TV ekranlarında 13 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayan Medcezir isimli dizi Amerika Birleşik Devletlerinde 2003-2007 yılları arasında yayınlanmış olan The O.C. adlı dizinin uyarlaması.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


The O.C. yani tam adıyla The Orange County ismi geçen bölgede iyi durumda yaşayan gençlerin yaşamlarını konu almıştır. Star TV’de yayınlanmaya başlayan dizinin adının ilk olarak Aşk Hikayesi olacağı belirtilmişti. Ancak sonradan bir değişikliğe gidilerek diziye “Medcezir” adı verildi.

The O.C.

The O.C.

The O.C. dizisinin konusu ve Medcezir ile karşılaştırma

 

Dizinin baş rol karakterleri fakir genç olan Ryan Atwood ve zengin kızı Marissa Cooper. Dizinin ilk bölümünde abisi araba çalar ve Ryan’ı da peşinden sürükler. Bu sırada yakalanırlar ve avukat Sandy Cohen genç için gelir. Sandy genci çalışmak üzere evlerine Orange County’ye götürür. Ryan fakirlikten gelip zenginlerin malikanesine yerleşir.Bu durum herkesin huzurunun kaçırır. Genç avukan Sandy’nin konuk evinde kalır. KOmşularının kızı Marissa Cooper’la aralarında bir etkilenme olur. Bir süre sonra sevgili olurlar ve bunun üzerine olaylar gelişmeye başlar.

Ryan

Ryan

Marissa

Marissa

O.C dizisinin uyarlaması olan Medcezir Ay Yapım’ın yapımcılığı ile Star Tv ekralarında yayınlanmaya başladı. Dizide fakir genci yani Yaman Coper‘i Çağatay Ulusoy, zengin kızı olan Mira Beylice karakterini Serenay Sarıkaya canlandırıyor.

medcezir

Avukat Selim Serez olarak Barış Falay rol alıyor. Diğer karakterler ve oyuncular da Mine Tugay (Ender Serez), Hazar Ergüçlü (Eylül Buluter), Taner Ölmez (Mert Serez), Şebnem Dönmez(Sude Beylice), Murat Aygen (Faruk Beylice), Can Gürzap (Asım Şekip Kaya) olmaktadır.

Dizi yayınlanan ilk bölümü ile izleyicilerin beğenisini topladı. Özellikle Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya hayranları tarafından yoğun ilgi ile izleniyor.  Sosyal medyadan gelen tepkiler olumlu.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“O.C. Dizisi Konusu: Medcezir hangi dizinin uyarlaması?” yorumları: 3 Yorum

  1. berat dedi ki:

    Sahhaneler seviyorum sizleri

  2. zehra dedi ki:

    burda çok güzel çıkmışlar

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler