Kategori | Astroloji

Oğlak Burcunun Özellikleri

Halkalı gezegen Satürn’ün yönetimindeki Oğlak, bir Toprak grubu burcudur. Çok dikkatli olan ve her şeyi ciddiye alan Keçi’nin şikayetlerine ve homurdanmalarına kulak asmamalısınız. Unutmamalısınız ki, o saygıdeğer ve yaşlı bir beyfendi ya da hanımefendi. Sorumluluk duygusuyla, çıkacağı dağ Uludağ yerine Erciyes bile olsa, o tırmanmayı sürdürecektir. Amacı, zirveye ulaşmak ve yerini korumaktır. İrade güvcü, çalışkanlığı ve hırsıyla, zirveye tırmanması güç değildir onun için, daha sonraysa, yerini korumaya çalışacaktır. Mutsuz bir köle olabilir ama, kanun ve düzeni sağlamakta da üstüne yoktur. Başaklar sadece yük taşılar, ama Oğlaklar yükün yanısıra en büyük sorumlulukları üstlenebilecek insanlardır. Oğlaklar, gerçek bir yük taşıyıcıdırlar. Sabırla, direnç ve kararlılıkla, görevlerini yerine getirirler. Disiplilin ve görev duygusuyla, standartları belirlemek, kanunları yapmak Oğlakların harcıdır; tüm bunları yaparken, ünü gözetmeseler de, zirveye oturduklarında herkesce bilinir ve tanınırlar. Ocak doğumluların kurdukları stratejiler bambaşkadır, onlar bu konuda gerçek bir uzmandırlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


oğlak burcuOğlaklar da Başaklar gibi somut değerlerin peşindedirler, elle tutulur, gözle görülür şeyleri kabul ederler. Tüm enerjilerini iş için tüketir ve kendilerine hiç acımazlar. Berrak zihinli, sağduyulu, pratik ve mantıklıdırlar. Ciddi ve temkinlidirler. Kolay kolay dost olmazlar ve hemen her konuda olduğu gibi arkadaşlarını belirlerken de, belli standartlara dikkat ederler. Gelenekleri fazlasıyla önemserler. Kurulu düzenin rahatlığına, denenmiş şeylerin her zaman yenilerden daha güvenilir olduğuna inanır ve gelenekselliği korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Çevrelerince fazla sevilmeseler de, insanlar üzerinde saygı uyandırmaları çok kolaydır. Maddi güven, Oğlaklar için de son derece önemlidir. Bu nedenle paranın değerini bilir ve muhtaç duruma düşmemek için, temkinli davranırlar. İçine kapanık, duygu ve davranışları kesin bir çizgiyle birbirinden ayıran insanlardır. Duygusal tatmine ulaşmaları kolay olmaz. Belki incitilmekten korktukları için, duygularını paylaşmayı sevmezler. Diğer insanlardan daha fazla desteğe ve güvenliğe ihtiyaçları olduğu halde, daha sakin ve duygusuz gibi görünürler. İş yaşamında büyük başarılara adaydır Oğlak burcu doğumlular; ama duygularını açıklamakta güçlük çekmeleri nedeniyle, aşkta aynı tutarlılığı göstermeleri pek kolay olamayabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Oğlak Burcunun Özellikleri” yorumları: 1 Yorum

  1. Mücahit Günay dedi ki:

    Abimin Burcu Gerçekten İnsanları Etkiliyor Burclar..

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler