Kategori | Müzik

One Direction

One Direction, beş üyeden oluşan bir müzik grubudur. Üyeleri Zayn Malik, Louis Tomlinson, Harry Styles, Liam Payne ve Niall Horan’dır. İngiltere’de yayınlanan yarışma programı olan The X Factor’un yedinci sezonunu üçüncülükle bitirmişler .

-- Sponsorlu Bağlantılar --


2010 yılında Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson ayrı ayrı olarak yarışmaya katıldılar . Fakat kaybettiler. Daha sonra konuk jüri üyesi Nicole Scherzinger’in teklifi ile beşi 23 Temmuz 2010’da bir araya getirilerek bir grup oluşturdular ve bu beş genç yarışmanın gruplar bölümünde yarışmaya başladı. Ama grup yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Yarışmanın finalinden sonra “Forever Young” adlı parçaları İnternette yaygınlaştı. Ve bundan sonraki kariyerlerini birlikte grup kurarak sürdürdüler.

one direction

Grubun adını Harry Styles bulmuştur : ” One Direction ” .

Şimdi ise grubun üyeleri hakkında kısa bilgi :

Niall James Horan 1993 yılında 13 Eylül’de İrlanda’da doğdu. 5 yaşında annelerinden ayrıldılar ve Niall ağabeyi ile babalarının yanında büyüdüler. O , küçük yaşından beri gitar çalıyor. Bir röportajında ​​gitarı hakkında “En iyi Yeni yıl hediyesi” demişti.

Niall X – Factor’a ilk katıldığında 16 yaşında olduğunu ve  Justin Bieber ya da Beyonce gibi ünlü biri olmak istediğini söylemişti ve “Justin Bieber ile çok karşılaştırılıyorum ve bundan şikayetçi değilim . Onun gibi çok bilet satmak, bir albüm yapmak ve popüler isimlerle çalışmak istiyorum.” dedi . O, kendisine İrlandalı Bieber diyor.

Niall James Horan

Zayn Javadd Malik 1993 yılında 12 Ocak’ta İngiltere’de doğmuştur. Babası Pakistanlı Yaser Malik ve annesi İngiliz Tricia Malik’in çocuğudur. Annesi onun için “Zayn bilgisayar başında müzikleri saatlerce dinler.” diyor .

Zayn grubu için ” Hiç bir gruba dahil edileceğimi düşünmemiştim. İlk başta “yok” diyecektim” diyor.

Zayn bir R & B hayranı ve X – Factor tercihlerinde R & B müziği olan “Let Me Love You” u söyledi . Zayn aynı zamanda One Direction – da en zor notalarda söyleyendir .

O karikatür çizmeyi ve okumayı çok seviyor. Ve Müslüman olduğunu bildirmektedir.

Zayn Javadd Malik

Liam James Payne 1993 yılında 29 Ağustos’ta İngiltere’de doğdu. İlk kez X – Factor’a 2008 yılında katıldı. 14 yaşında olduğundan jüri tarafından ” hayır” cevabı aldı ve 2010 yılında yeniden yarışmaya katıldı .

Liam Justin Timberlake’i örnek alıyor. Onun aynı zamanda tek böbreği çalışıyor ve “Yediğim, içtiğim her şeye dikkat etmeliyim.” diyor. Fakat 2012 yılında Liam diğer böbreğinin artık çalıştığını Twitter üzerinden fanlarına duyurdu.

Liam James Payne

Harold Edward Styles 1994 yılında Şubat 1’de İngiltere’de doğdu. Harry (Harold) X – Factor’a “Isn’t She Lovely” şarkısı ile katıldı ve yarışmayı üçüncülükle bitirdi. X – Factor sayesinde kendine daha çok güvenmeye başladığını sonraları bildirdi. Harry yeni albümleri hakkında ” Daha ağır gitarlar ve daha büyük davullar istedik. İlkinden farklı olsun istedik. Artık 18 yaşından büyüğüz ve yaptığımız şeyi bizim de sevmemiz gerekir” diyor.

Harold Edward Styles

Louis William Tomlinson 1991 yılında 24 Aralık’ta İngiltere’de doğdu. Fat Friends adlı bir oyunda oynadıktan sonra oyunculuk okuluna gitti. Louis “If I Had You” isimli bir dizide küçük rolde oynadı. Louis okulda çok da iyi öğrenci olmadığını, sebebinin ise eğlenmekle daha çok meşgul olduğunu söyledi. X – Factor hakkında ” Bazıları X – Factor’un ünlü olmak için çok kolay bir yöntem olduğunu söylüyor. Ama aslında çok zordu ve bizim hiçbirimizin tecrübesi yoktu” der.

Louis William Tomlinson

One Direction Comic Relief (İngiltere’de bir yardım kampanyası) aracılığıyla Gana Cumhuriyeti’nde Afrikalı çocukları ziyaret etti. Grup 2013 yılında Comic Relief derneğinin “Red Nose Day” adı altında Blondie’nin “One Way Or Another” müziğini farklı aranjmanla okumuş ve klip çekmiştir. Herkesi bu kampanyaya davet ediyorlar!

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler