Kategori | Güzellik, Sağlık

Prp Tedavisi

FDA onaylı bir tedavi protokolü olan PRP ile hastanın kendisinden alınan bir miktar kan (8 -10 cc) özel bir işlemden geçirilerek hastanın hasarlı bölgelere enjekte edilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Kana uygulanan işlem ile elde edilen plazmadaki trombosit yoğunluğu 2-8 kat artırılarak hasarlı olan dokuların iyileşmesine çalışılıyor.

PRP hangi alanlarda kullanılır?

PRP, iyileşmeyen yaralarda, ortopedik ve vasküler problemlerde, diş hastalıklarında ve estetik tedavilerde kullanılır. Estetik amaçla; yüzde ince ve derin kırışıklıkların olduğu bölgelerde izler ve çatlaklardan kurtulmada, saç dökülmesinde, cilt sıkılaştırılmasında, dekolte, kol, el yaşlanması izlerini azaltmada kullanılabilen bir yöntemdir. PRP estetik amaçla tek başına kullanıldığı gibi, aynı zamanda kimyasal peeling, dermabrazyon, lazer peelingle birlikte iyileşmeyi desteklemek ve daha iyi sonuç elde etmek için de kullanılabilir.

PRP nasıl uygulanır?

PRP 2 hafta arayla 3 – 4 seans olarak uygulanır. 10 – 12 ayda bir tekrarlanır. Uygulama seansları ortalama 30 dakika kadar sürüyor. PRP dolgu maddesi olarak derin kırışıklıklara etki edebileceği gibi, mezoterapi veya maske şeklinde de kullanılabilir.

Kimlere uygulanır? Kimlere uygulanamaz?

Her yaş körü cins grubuna uygulanabilir. Kanser hastalarında trombosit zayıflığı varsa uygulanamaz.

Yan etkileri var mı?

Kan hastanın kendisine ait olduğundan hiçbir ek etkiye sahip değildir. Ek bir madde kullanarak hastanın kendi kanından olduğu için alerji ve diğer reaksiyonların olması ihtimali yoktur. Sadece uygulama yapılacak bölgeye yapılan iğne sonucu hafif ağrı ve morluk halleri gözlenebilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler