Kategori | Güzellik

Saç modeli seçimi nasıl yapılmalıdır?

Saçlarınızın kabarık mı olmasından hoşlanıyorsunuz yoksa düz mü? Verdiğiniz yanıt gökyüzü kadını mı yoksa toprak kadını mı olduğunuzu gösteriyor. Kuaförünüz de buna göre davranıyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Bazen dergide gördüğünüz fotoğrafı çok beğenirsiniz. Hemen kuaföre koşup tam o fotoğraftaki gibi saçlarınızı kestirirsiniz. Ama aynaya baktığınızda kendi kendinize şöyle der durursunuz: “Kuaför tam istediğim gibi kesti ama ben kendimi mutlu hissetmiyorum!” Niye ki? Nedeni gayet basit: Saç şekliniz ruhunuza uygun değil! Ruhunuza uygun saç modelini seçmek içi ise psikoloji okumanıza gerek yok! Visajizmi bilin yeter. Visajizme göre ellerinizle saçlarınıza verdiğiniz şekil, size yakışacak modeli belirliyor. Böylece aynaya baktığınızda daha mutlu oluyorsunuz!

saç modeli nasıl seçilir

Enerjiniz nereden?


Enerji kavramı artık her yerde! Visajizmin içinde de enerji var. Visajizm kişilerin enerjilerini gökyüzünden ya da topraktan aldıkları ilkesine dayanıyor. Toprak insanları materyale ve sağlığa önem verirken, gökyüzü insanı için şekil önemli. Peki, bunun saçla ne ilgisi var? Stüdyo Kuaför salonları’ndan Adnan Serter bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Bir insanın enerjisini nerden aldığını bularak onun ruh yapısına en uygun saç modelini belirlemek mümkün.” Enerjinizin nerden geldiğini basit bir yöntemle siz de anlayabilirsiniz. Parmak uçlarınızı ve avuç içinizi kullanarak iki elinizle birden saçlarınızla oynayın. Saçlarınızı aşağı doğru bastırıyorsanız, parmak uçlarınızla dokunuyorsanız siz bir toprak insanısınız. avuç içiyle yukarı doğru kaldırıyorsanız gökyüzü insanısınız.

Saç Modeli Seçimi

Enerjinizin nerden geldiğini öğrendiniz… Peki, kime, hangi saç modeli daha uygun? Gökyüzü insanı için yukarıya doğru, dağınık, sert jöle ile şekillendirilmiş saçlar; toprak insanı içinse düz, aşağı doğru saçlar tercih edilmeli. Ancak sadece toprak insanı olduğunuzu bilmek yeterli değil. Aynaya her baktığınızda saçlarınızdan hoşnut olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. Kullanmadığınız elinizle saçınızla oynayın. İlk yaptığınız hareket sizin en çok neden hoşlandığınız gösteriyor. Örneğin saçlarınızı geriye doğru atıyorsanız, sakın kakül kestirmeyin! Yoksa ruhunuz bu saçı kabul etmez! Kullanmadığınız elinizle saçlarınızla oynamaya devam edin. Saçlarınızın alt kısmı ile oynayın. Havaya doğru savurarak, uzunluğunu ellerinizle hissetmek istiyorsanız bilin ki kısa saç size göre değil! O yüzden erkek arkadaşınıza kızıp saçlarınızı kısacık kestirmeden önce bir düşünün. Kendinizi yok yere mutsuz etmeyin! Saç modellerinde toprak insanı için hafif dalgalı, doğal ve yumuşak saçları tercih etmekte yarar var. Kesimlerde kat kat kesmenin bir sakıncası yok. Ancak aşağıya doğru hareketli saçlar daha uygun. Gökyüzü insanı ise biraz daha çılgın modelleri seviyor. Kat kesim yapıldığında sert, çılgın görüntü olması onları daha mutlu ediyor. Jöle ile şekil alabilen dik, kabarık saçlar gökyüzü insanının en çok hoşlandığı modeller arasında ilk sırada yer alıyor. Toprak insanı ise saçı ile oynamaktan ve jöle kullanarak onu yıpratmaktan kesinlikle haz etmiyor. Saçların sağlıklı olması onlar açısından çok önemli olduğu için saçların yıpranmasına neden olmayacak ürünler kesimlerde özellikle tercih edilmeli.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler