Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Salih Bademci Kimdir?

Günümüz sanat dünyasında birçok sinema ve dizi filmlerin içerisinde bulunan oyuncuların büyük bir kısmı tiyatro kültürünün temelinden gelen oyunculardan oluşmaktadır. Bunun dışında yapımlarda rol alan ve zamanla meşhur olan ünlülerimiz ise ya mankenlik ya fotomodellik veya birileri tarafından oyuncu karakteri özelliklerine sahip bir oyuncu potansiyeli var denilip bu sektörün içerisine sokulmaktadır. Dizi ve sinema oyunculuğu kişinin üstün bir başarısını gerektiren bir yapımlardır, bunun için kişinin sonradan keşfedilmesi veya tiyatro kültüründen gelmesi değil, birçok karaktere bürünebilme ve anında uyum sağlama gibi özelliklere sahip olmayı gerektirir. Bu yüzden Salih Bademci gibi yeni oyuncular sinema ve dizi dünyasında sonradan keşfedilen oyuncular arasında yer almaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Salih Bademci Kimdir?

Salih Bademci, 1984 yılında İzmir’de dünyaya gelen bir oyuncumuzdur. Yakışıklı olduğu kadar tiyatro kültüründe başarılı olmuş ve zamanla dizi ile birlikte sinema dünyasına dâhil edilmiş bir karakterimizdir. Görev aldığı yapımlarda başarılı bulunması kendisinin vazgeçilmez bir oyuncu olarak yavaş yavaş her bir yapıma dâhil edilmesine yol açmıştır. 30 yaş gurubu sanatçıları içerisinde herhangi bir şekilde üniversite eğitim almadan sadece İzmir’de okuduğu Anadolu lisesindeki eğitim ile doğuştan gelen kabiliyetini birleştirerek başta dizi ve tiyatro oyunlarında aldığı rollerde başarılı olunca arkası hızla gelen birçok yapımda rol almaya başlamıştır.

Oyuncu Salih Bademci ilk denemesini 1994 yılında “Mıymıntılar Kralı” sinema filminde aldığı konuk oyuncu rolü ile başlayan serüveni, 2006 yılında “Barda” sinema filmi ile ortaya koyduğu başarılı oyunculuğu ile kısa sürede dizi filmlerde rol almaya başlamıştır. 2007 yılında “Elveda Rumeli”, 2010 yılında unutulmazlar arasına giren “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisindeki Hakan Tatlı karakteri, 2013 yılında “Fatih” ve 2014 yılında Zeytin Tepesi dizi filmindeki Akın rolü ile izleyici karşısına geçmiştir. Bu sıralar Kanal D ekranlarının yeni komedi dizisi Ulan İstanbul ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler