Kategori | Teknoloji

Samsung Galaxy S4 incelemesi

Samsung Galaxy S4 – Son zamanlarda en çok beklenen yeni ürünlerden biridir ve güçlü pazarlama desteğine bakılırsa şirket için potansiyel bir çok satan ürün olacağı tahmin ediliyor. Ama reklamlara gözlerimizi kapatacak olursak, modelin ilgi çekici olduğu bir gerçek. Aslında önümüzde zaten Apple ile eşit düzeyde oynayan bir üretici görmekteyiz. Yeni Galaxy S4 ise Samsung’un mobil pazarına kazandırdığı en iyi ürünlerden biridir diyebiliriz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


samsung galaxy s4

Galaxy S serisinin üç yılı boyunca, Samsung önemli ölçüde halkın gözünde imajını değiştirmeği başardı. Pazarlamanın altın kuralına göre bunun için sadece girişimde bulunmak kifayetsiz kalır kaliteli ürünlerin olması şarttır. Ve Samsung  artık bu tarz ürünlere sahiptir diyebiliriz. Koreli üreticiyi haklı olarak ucuz parlak plastik gövdeleri ve arayüzü için suçlayabiliriz. Ama Galaxy S serisi ürünlerinin her zaman işlevsellik ve çok yönlülük bakımından iyi olduğu inkar edilemez. Dördüncü sürümü de bu açıdan bir istisna değildir.

Teknik olarak, bugün için Samsung Galaxy S4 en gelişmiş akıllı telefonlardan biridir. Ve en önemlisi, Koreliler güçlü bir bataryayı unutmuş değiller. Ayrıca, pazar eğilimlerine rağmen Samsung yeni modelinde çıkarılabilir pil ve bellek kartı yuvasını korudu. Buna paralel olarak, ekran ve çözünürlüğü büyüdü, gelişmiş kamera eklendi, ek olarak bir çok şey eklendi, ancak gövdesi ince ve daha hafif bir hale dönüştü. Sonuç olarak şimdi özellikleri bakımından analogları olmayan çok ilginç bir cihaz ortaya çıkmış oldu.

samsung galaxy s4

Tasarım ve Ergonomi

Samsung Galaxy S4 yine plastik ve parlak olmakta hatta uzaktan önceki ile karıştırılıabilir. S3’de olduğu gibi gövdede Polikarbonat kullanılmaktadır (birçok kişi yanlışlıkla başka bir plastik olduğunu düşünüyor, ama değil). Ayrıca, Samsung, klasiklere geri döndü, bir öncekinin ana renkleri mavi ve beyazdı, Galaxy S4 ana renkleri – siyah ve beyaz. Diğer küçük tasarım farklılıkları olarak: düğmesi farklı bir şekildedir, yan kenar daha dardır vb.

Kuşkusuz Samsungu sade görünümü için eleştirebiliriz. Parlak plastik görünüm verme açısından tartışmalı bir karardır. Öte yandan plastik pratiktir. Çıkarılabilir kapak satın alınabilir ve aslında genel olarak Samsung akıllı telefonları bakıma yatkındırlar. Genel olarak belirsizlikler sizin önceliklerinize bağlıdır diyebiliriz.

samsung galaxy s4

Yeni telefonun büyük artısı olarak ise Samsung’un ekranı büyütürken akıllı telefonun boyutlarını küçük tutmayı başarmasıdır. Galaxy S4 daha ince (8.6 mm’ye göre 7.9 mm), dar (70.6 mm’ye karşı 69.8 mm) ve hafif (132 gram’a göre 130 gram). Bunun dışında yuvarlak kenarlı nedeniyle cihazı elde tutmak daha konforlu olmaktadır.

Galaxy S4 kablosuz şarj desteği vardır. Üst kısımda kızılötesi bağlantısı noktası eklenmiş. Bu da modern akıllı telefonlar (HTC One, Sony Xperia ZL vb) için ortak bir unsurdur.

Samsung Galaxy S4 fiyatı konusunda resmi açıklama bulunmamakla birlikte 2000-2750 TL olması bekleniyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler