Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Sarp Levendoğlu Kimdir?

Ülkemizde dizi filmlerde rol alan oyuncular arasında hem oyuncu kabiliyeti gösterebilen hem de oynadığı diziyi çekebilen bir karakter olarak Sarp Levendoğlu, sinema ve dizi dünyasının sayılı sanatçıları arasında yer almaktadır. 1982 yılı Ankara doğumlu olan ünlü sanatçı, son derece başarılı sinema ve dizi filmleri ile göz doldurmaktadır. Ayrıca yakışıklı ve karizmatik bir oyuncu olan Levendoğlu, ünlü yönetmen Mustafa Altınoklar’ın da yeğenidir. Aileden gelen bir başarısı da olan sanatçının ortaya koyduğu performans ve başarı her zaman ayakta alkışlanmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Sarp Levendoğlu

Sarp Levendoğlu

Sarp Levendoğlu, bir zamanlar TRT de gösterimde olan dizi de küçük bir rolü canlandırırken henüz 6 yaşında idi. Oyunculuk kabiliyetini almış olduğu eğitim ile birleştirince kusursuz bir sanatçının ortaya çıkmasına ve ülkemize hizmet etmesine vesile olmuştur. Kültür Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olan sanatçımız, bu başarısını aileden almış olduğu oyunculuk eğitimi ile hem dizilerde, hem sinemada hem de yapmış olduğu yönetmenlik başarısında göstermektedir. Sarp Levendoğlu’nu bize sevdiren ve tanıttıran en iyi rolleri “O Şimdi Asker” sinema filmindeki Yunan Asker rolü ve “Emret Komutanım” dizi ve sinema filmlerindeki başarısı ile göstermiştir. Emret Komutanım dizisinde hem oyuncu olarak hem de yönetmen olarak görev yapan Levendoğlu, “Gece Gündüz” dizisinde hem oyuncu hem yönetmen, “Uygun Adım Aşk” dizi filminde ise sadece yönetmen olarak görev yapmıştır. Son olarak “Küçük Ağa” dizi filminde Ali karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Mustafa Altınoklar gibi bir televizyon yönetmeninin yeğeni olması kendisine büyük avantajlar sağlamıştır. Gerek aldığı eğitimler gerekse de ortaya koyduğu oyunculuk başarısı ile her zaman dizi ve sinema dünyasının aranan isimleri arasında yer almaktadır. Bekâr olan sanatçımız yakışıklılığı ile de herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler