Kategori | Kadın

Sevginin Dönüştürme Gücü

Çocuğa gerçekten yardım etmek istiyorsanız, çocuğun içsel doğasını anlamalısınız. Çocuklarla ilgili çok uzun karmaşık kitaplar vardır, ama insana yardım etmekten ziyade akıl karıştırırlar. Çocuğun içsel doğasını anlamaya başlamasının en iyi yolu, temel öğelerin hepsinin bizde de olduğu için kendimize bakmaktır. Sevginin önemi, hakiki anlamda sevgi sadece bir şiir konusu değil ; ama tamamen bizim hizmetimizde, bizim ve çevremizdekilerin yaşamında kullanılan güçlü bir kuvvettir. Ebeveyn için, sevgi, çocuğun gizli potansiyelini açığa çıkarmaya yardım için gerekli belki de en önemli araçtır. Maalesef  birçok ebeveyn, bu kuvvetin, kendi kontrolleri altında olduğunu bilemez. Onla birlikte uykuya yatar, ve onun muhteşem gücünü asla kullanmaz. Fakat bu kuvvet açığa çıkarıldığında, etkileri hemen görülebilir, ve yalnızca ortaya çıkan, yapay ihtilaflar etkisizdir, çocuğun doğasında köklenmiş derin vasıfları da derinden etkiler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


BebekBunu yaparken bu davranışın dürüstçe var olduğunu kabullenmemiz için, sabit korkularla, gücenmelerle  kendimizle beraber olan endişelerle tüm açıklığıyla yüz yüze gelmeliyiz. Bu yaklaşımda başarılı olmak istiyorsak, bunlarla yüzleşmeliyiz ve üstesinden gelmeliyiz. Bu iş, dürüstçe yapılmazsa etkisi olmayacaktır. Bunu yapmak için öncelikle, belirli bir model için, kişisel olarak, içimizdeki nefreti çözmeliyiz. Ve onu yaradılışın başka bir ifadesi olarak görmeliyiz ve olumlu yönde nasıl kullanabileceğimizi düşünmeliyiz. Başlangıçta bu oldukça zordur ; çünkü o modele karşı hep şartlanmış tepkilerimiz vardır. Kendimizi bu şartlanmalardan kurtarmalıyız. Mesela , oldukça sakin, düşünceli ebeveynler için , aktif ve saldırgan çocuğun enerjisini kabul etmek oldukça zordur, fakat saldırgan enerji ile doğan çocukta yanlış olan hiç bir şey yoktur. Dünyadaki bir çok , büyük kadın ve erkek, bu tür enerjilerini değişik alanlardaki çabalarıyla göstermektedir.

Çocuğumuzun asli doğasının gerçekten “sevdiğimizde ve bulundukları yolun mükemmel olduğunu takdir ettiğimizde bunu git gide, daha çok hissederiz. Farklı olmaları için belirgin bir istek olmaksızın kendimizi onlarla bütünleştiririz ve bu birlikteliğe dayanarak biz ve çocuğumuz daha yaratıcı, daha zeki ve bizimle olan her şeye daha fazla hakim oluruz.

Çocuğun içindeki güzelliği görün ve o enerjinin dışsal ifadelerine sınırlamalar koyabilseniz bile orada olduğu için memnun olun. Bunları yaptığımızda, sonuçlar hemen gözükecektir ve modelin çarpıklıkları yalnızca sevginin en üste geldiği içsel özün billur saflığını koruyarak yok olmaya başlayacaktır….

www.beyazdefter.com

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler