Kategori | Kişisel Takılmaca

Sevmek, Sevilmek ve Beklentiler…

Sevmek aslında tek kişilik bir eylemdir. Sizin birini sevmeniz o ‘birini’ sorumluluk altına sokmaz. O’nun da sizi sevmesi ya da özlemesi gerekmez. “Özledim”in karşılığı “Peki” olduğunda kırılmamak gerekir. Bu noktada beklentiler olduğu sürece, kırılmak kaçınılmazdır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


sevmek

Sevilmek, sevmek kadar doğaldır. Sevildiğini, özlendiğini duymayı istemek ise bir ihtiyaç, aynı zamanda bir beklentidir. Sevdiğiniz kişiden, sizin duygulularınızın aynısını hissetmesini beklemek bencillik olur. Sevdiğiniz kişi sevgisini göstermede sizin beklediğinizden farklı yöntemler kullanıyor olabilir. Sevgisini farklı yöntemler ile gösteriyor diye, onu suçlama hakkına sahip olamazsınız. Beklentiler, kendinizi gereksiz yere üzmenize neden olur. (Sakın aklınızdan onu değiştirmeyi geçirmeyin. Çünkü asıl sevdiğiniz onun değiştikten sonra olacağı kişi değil. Öyle olsaydı şu an onu seviyor olmazdınız.)

Yapılabilecek tek şey beklentileri bir kenara atmaktır. Seviyorsanız, özlüyorsanız, duygularınızı paylaşmayı istiyorsanız, karşılığı gelmeyecek diye bunlardan vazgeçmeyin. Yaşadığınız duyguların hepsi size ait. Her aşk platoniktir, sadece karşınızdaki kişi de benzer duygular hissediyorsa güzel bir ilişki ortaya çıkar.

Beklentilerden kurtulunmadığı sürece, birini sevmek, kırılmayı göze almak demektir aslında. Hayat her zaman adil olmaz, sevgilerde bile.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler