Kategori | Diyet

Tatlı ve zayıflatan besinler

Son araştırmalarda bu lezzetli besinlerin kilo vermek isteyenler için son derece faydalı ve etkili olduğu ortaya çıktı. Artık zayıflamak için tatsız ve tuzsuz gıdalarla yetinmek zorunda değilsiniz…

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Çikolata – Çikolatanın mutluluk hissini arttırdığını ve stres hormonunu azalttığını herkes bilir. Bunun nedeni ise çikolatanın içeriğindeki kafein ve teobromin. Ana sebep ise ondan aldığımız keyiftir. Belli miktarda çikolata yiyenler, çikolata sevmeyenlere kıyasla daha fazla kilolu oluyor. Çikolata ne kadar acı olsa, kilo vermek o kadar kolay olur. Bu yüzden burada bahsedilen çikolatanın bitter çikolata olduğunu unutmayalım.

Yumurta – Yumurta dünyada bünyesinde en çok protein bulunduran besindir. Ayrıca içeriğinde vücudun kas için ihtiyacı olan 9 gerekli madde var. Kaslar geliştikçe yağ yakma gücü de artmaktadır. Güne 2 yumurta yiyerek başlayın.

Susam – Susamın içeriğinde bulunan ve liglan denilen bitkisel maddeler, yağ yakmakta oldukça etkilidir. İçerdiği protein ve yağ asitlerinin metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Aynı zamanda çok zengin mineral ve lif kaynağıdır.

Kokteyl – kokteyller de yağ yakmakta etkili sonuç verirler. Araştırmalara göre tokluk hormonlarını etkiliyor ve beyne tokluk sinyali aktarır. Protein tozu sadece meyveli içeceklere değil, yoğurt, muhallebi, hatta tatlılara bile eklenebilir.

Sarı biber – diyete biraz da biber ekleyin. Çoğu kişi C vitamini eksikliğinden şikayetçi. Sarı biberin içeriğinde üç portakalın içerdiği kadar C vitamini var. Kanlarında daha fazla C vitamini olan insanlar, daha az vücut kütle endeksi ve yağa sahip oluyor.

Fıstık – Bu lifli çerez kilo artışını durdurmanın yanısıra, vücuttaki yağları da yakıyor. Fıstık üzerinde birtakım araştırmalar yapıldı. Anlaşıldı ki, 19 hafta boyunca günde 500 kalorilik fıstık yiyen insanlar ekstra antrenman yapmasalar bile, metabolizma gücü artıyor.

Fakat bu gıdalara saldırmak gerekmez. Çünkü çok tüketildiği halde onlar da bizzat kalori deposudur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler