Kategori | Oyuncular, TV

Tayanç Ayaydın Kimdir?

Yakışıklı olduğu kadar karakteri, kişiliği, ağırbaşlılığı ve oyunculuk performansı ile son derece mükemmel bir sanatçı olan Tayanç Ayaydın, 1979 yılında İstanbul da doğmuştur. Özel okul mezunu olan sanatçımız birçok sinema filminde oynamış olsa da özellikle dizi filmleri ile izleyicinin gönlünde taht kurmuş birisidir. Şimdilerde kaliteli ve başarılı erkek oyuncunun azlığından şikâyet eden birçok yapımcı Tayanç Ayaydın gibi iyi bir oyuncu ile yapıt hazırlamak için sıraya girmektedirler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Tayanç Ayaydın

Tayanç Ayaydın, oynamış olduğu dizi filmler içerisinde oyuncuyu Tv izleyicisine tanıttıran ve sergilediği karakteri canlandırırken izlemek isteyen insanların her hafta ekrana kilitlenmesine sebep olan Uzman Jandarma Osman Kanat rolüdür. 5 yıl boyunca TRT 1 erkânlarında her hafta gösterime giren “Sakarya Fırat” dizisindeki bu rolü ile ülkemiz insanın bazı değer duygularının yeniden canlanmasına vesile olmuştur. Gösterimde olduğu süre boyunca gerek efektleri gerekse de ses sistemi ile adeta insanın askerlik görevini yeniden yapmasını sağlama noktasında çok başarılı bir yapıt olarak canlandırılmıştır.

Tayanç Ayaydın sadece bu dizi ile değil, aynı zamanda 2008 yılında ülkemiz sinema ödülleri içerisinde en iyisi olan Altın Portakal Film Festivalinde “Bir Ticaret Masalı” yapıtı ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülünün sahibi olmuştur. Aynı yıl içerisinde Locarno Film Festivalinde yine En İyi Erkek Oyuncu Ödülünün aynı yapıt ile tekrardan sahibi olmuştur. Çok başarılı bir sinema ve dizi film serüveni olan oyuncunun ilk deneyimi 204 yılında gösterime giren “Gece Yürüyüşü” dizi filmi ile olmuştur.

Tayanç Ayaydın, şimdilerde ise yepyeni bir yapıt olan “Zeytin Tepesi” dizisinde erkek başrol oyuncusu olarak canlandırdığı Tarık Karatay rolünü üstlenmektedir. Son derece başarılı bir sinema ve dizi hayatı olan oyuncumuz 13 tane yapıtta rol almıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Tayanç Ayaydın Kimdir?” yorumları: 1 Yorum

  1. özgür dedi ki:

    Sakarya fırat dizisi yeniden olacak mı
    Bunu öyrenmek istedim

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler