Kategori | Ansiklopedi

Titanik aşk hikayesi gerçek mi?

Titanik tarihi bir film olmanın yanısıra hüzünlü aşk hikayesi ile izleyicileri her zaman göz yaşlarına boğmuştur. Akıllara gelen soru acaba “Titanik aşk hikayesi gerçek mi?”

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Titanik gemisinin tarihi hikayesi aşağıdaki şekilde oldu.

White Star Line şirketi zamanının çok sağlam ve en konforlu gemisini yapar. “Titanik” adlı bu geminin uzunluğu 200 metrenin üzerindedir. Yolcuların kapasitesi 2000 dir. Gemide bulunan 16 sandal ise gemi yolcularının tamamını tahliye decek sayıdadır.

Titanik Titanik

1912 yılında “Titanik” ilk yolculuğuna çıkar. Muhteşem güzellikteki gemi herkes tarafından hayranlıkla karşılanır. Maalesef Titanik daha ilk yolculuğunda talihsiz bir şekilde gece buzdağına çarpar ve bir saat içerisinde batar. Kazadan sadece 705 kişi kurtulur.

Yüz yıl geçti. Titanik hakkında çok sayıda film ve dizi çekildi. Titanik gemisinde o dönemde bulunan insanların hayat hikayeleri çeşitli şekilde dergilere, kitaplara ve filmlere konu oldu. Gemide yaşanan bir aşk hikayesi olduğu biliniyor. Bu tamamen filmlere yansıdığı şekli ile olmasa da yine çok acıklı ve kavuşamayan aşıkların arasında yaşanan kısa süreli bir aşkın hikayesidir. 1999 yılında BBC kaynaklı yayınlanan gerçek aşk hikayesinde Roberta Maoini isimli genç bir kadınla ismi açıklanmayan bir genç arasında yaşanan gerçek bir aşk hikayesi anlatıldı. İsmi açıklanamayan genç Titanik batmaya başladığında kızı arayıp buluyor ve sandala binmesine yardımcı oluyor. Kadının avucuna ayrılmadan önce White Star’ın resminin olduğu bir broş bırakıyor. Daha sonra gemi ile birlikte sulara gömülüyor. Roberta kuratılıyor ve New York’a gidiyor. Daha sonra ismini bilmediği gençle ilgili dokunaklı bir şiir kaleme alıyor…

Titanik kavuşamayan aşıkların hikayesi. Aynı zamanda farikler ile zenginler arasındaki sınıf farkını ortaya koyan bir trajedi. Sonradan da defalarca açıklanana bilgilere göre gemideki sandallar o dönemin yasalarına uygun olarak tüm yolcuları kurtaracak kapasiteye sahipti. Fakirler zenginler tarafından kapatıldıkları için kurtulamadılar ve gemi ile birlikte batarak feci şekilde can verdiler…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler