Kategori | Tatil

Uçak bileti alırken aklınızda olsun!

Uçak yolculukları ile ilgili en büyük sürprizlerinden birini havada değil aslında daha biletinizi aldığınız anda yaşayabilirsiniz. Bayramınızı geçirmek için İstanbul’dan Paris’e uçarken, yanınızdaki yolcunun, sizin gidiş dönüş 400 dolara uçtuğunuz bilete bunun yarı fiyatını ödediğini öğrendiğinizde keyfiniz biraz kaçabilir. Bu gibi durumlarda kalmamak için uçuşunuzu planlarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Uçak biletimi ne zaman alayım?
Biletinizi gidiş tarihinizden en az 7-14 gün önce alın. Bileti seyahatinizden ne kadar önce alırsanız fiyat avantajı yakalama şansınız o kadar yüksek olur.

ucak bileti

Tatil veya gezi süresi:
Ucuz biletli uçuşların pek çoğu en uzun 30 günlük seyahatlere uygundur. Bu da en az bir cumartesi gece kalmayı gerektirir. Bu yüzden seyahatinizi 30 güne indirmek veya en az bir cumartesi kalabileceğiniz şekilde uzatmak size uçak bileti açısından bir avantaj sağlayacak.

Seyahat mevsimi:
Uçak biletlerinin fiyatı gideceğiniz yere ve mevsime bağlı olarak değişir. Herkesle birlikte tatile çıktığınız zamanlarda örneğin bayramlarda ve uzun resmi tatillerde seyahat ederken daha fazla ödemek zorunda kalabileceğiniz unutmayın. Örneğin Avrupa seyahatleri için haziranın ortasından eylül ortasına kadar uçak biletlerinin en pahalı dönemidir. Diğer bir tatil dönemi; aralık ortasından yeni yıl tatili dönemi de uçak bileti fiyatlarının pahalı olduğu diğer bir dönemdir. Uçağa uygun fiyat ödeyerek seyahat etmek için bekleyebiliyorsanız ekimi bekleyin. Ekimden aralık ortasına kadar yapacağınız seyahatler bilet fiyatları açısından sizin için avantajlı olacak.

Haftaiçi seyahatleri:
En ucuz uçak biletlerini Pazartesi-Cuma olarak alın. Cuma-Pazar seyahatleri genellikle daha pahalıya gelir.

Uluslararası uçuşlarda aldığınız bileti değiştirmek için 150 dolara kadar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler