Kategori | Müzik

Umutzen Kimdir?

Umutzen 1976 Aksaray doğumlu şarkıcıdır. Müziğe çok küçük yaşlarında kendi kendine melodika çalarak başlamış. İlk, orta okul ve lise eğitimi boyunca müzisyenlikle uğraşmıştır. Enstrüman çalmanın yanısıra şarkı söylemiş.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Umutzen kimdir

1999 yılında konservatuvara giren Umutzen Haliç Üniversitesi Türk musikisi bölümünden mezun oldu. Çocukluğundan beri ilahi okuyan Umutzen ilahileri rock tarzında söyleyerek farklı bir tarz oluşturdu. Yıllarca Tasavvuf Müziği ile yakından ilgilendi.

2008 yılında Şahin Özer Müzik’ten Sahte Dünya isimli albümü çıktı. Albümün çıkış şarkısının adı “Allahü Allah”” olmuştur. Ayrıca bu ilahinin İngilizcesi ve Arapçası da aynı albümde yer alıyor. Sahte dünya albümde sözleri Fettullah Gülen’e ait olan “Hüzünlü Gurbet ilahisi dikkat çekmekte. Hüzünlü gurbet ilahisinin klibi Amerika’da çekilmiştir.

12 Ocak 2014 tarihli Bülent Ersoy Show programına katılıp ilahiler söyleyen Umutzen farklı sound ve müzik anlayışı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bülent Ersoy Show Umutzen

Umutzen Bülent Ersoy Show’a konuk oldu

Programda rock tarzında ilahiler seslendiren Umutzen ayrıca Tuğba Özay’ın da selamını ileterek onunla yeni bir proje hazırlıkları içerisinde olduklarını haber verdi. Bülent Ersoy show’un bu akşamki diğer konukları ise İntizar ve Latif Doğan’dı.

Umutzenden hüzünlü gurbet

Umutzen Hüzünlü Gurbet ilahisini okudu

Sahte dünya albümündeki diğer şarkıları:

 1. Allahu Allah
 2. Alışamadım
 3. Prenses
 4. Kadınım
 5. Gamzelim
 6. Kara Bulutları Kaldır Aradan
 7. Hüzünlü Gurbet
 8. Allah Görür Allah
 9. Gülüm
 10. Gül Yüzlüm
 11. Nasıl
 12. Allahu Allah (İngilizce)
 13. Allahu Allah (Arapça)
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler